Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 3 4300G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Max та AMD Ryzen 3 4300G — два процесори з різних світів: перший створений для професійних завдань на Mac, другий — бюджетне рішення для ПК з інтегрованою графікою. M1 Max вийшов у 2021 році та пропонує 10 ядер (8 продуктивних + 2 енергоефективних), тоді як Ryzen 3 4300G (2020) має 4 ядра та 8 потоків. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоспоживанням та інтегрованою графікою, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно випереджає AMD Ryzen 3 4300G за продуктивністю: у Geekbench 6 багатоядерний результат M1 Max (12673) майже вдвічі вищий за Ryzen (6551), а в Passmark багатоядерний показник (22075) перевершує конкурента (10922) більш ніж удвічі. M1 Max також демонструє кращу однопотокову роботу (2431 проти 1767) та вищу швидкість у задачах компіляції, обробки фото та PDF. Водночас Ryzen 3 4300G — доступний варіант для офісних завдань і легких ігор, але загалом M1 Max є потужнішим вибором для професіоналів.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M1 Max набирає 12673 у Geekbench 6, що майже вдвічі більше, ніж 6551 у Ryzen 3 4300G.
  • Однопотокова швидкість: M1 Max (2431) перевершує Ryzen (1767) на 38% у Geekbench 6 одноядерному тесті.
  • Компіляція коду: M1 Max обробляє 105.1 Klines/sec у Clang, тоді як Ryzen — лише 40.6 Klines/sec, що в 2.6 рази повільніше.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має вищий показник у Background blur (42.2 images/sec) та Ray tracing (14.9 Mpixels/sec) проти 36.9 та 9.26 відповідно.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M1 Max досягає кращої продуктивності при нижчому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 Немає даних

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 694.1 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 40.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 153.1 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 191.4 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 143.1 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 9.26 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 1767
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 6551

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 32.8 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 19.3 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 15.9M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 9.1 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 150.5 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 526 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 2556
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 10922

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon Vega 6

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 38x
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon Vega 6
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 1700 МГц
Шейдерні блоки 4096 384
TMUs 256 24
ROPs 128 8
Обчислювальні блоки 512 6
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 1,31 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 4300G
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen 3 4300G?

Apple M1 Max має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу частоту кадрів у сумісних іграх. Однак Ryzen 3 4300G краще підтримує бібліотеки DirectX та Vulkan, що робить його більш універсальним для Windows-ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 3 4300G у 2025 році?

Ryzen 3 4300G підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та легких ігор. Але для сучасних програм і багатозадачності краще обрати потужніший процесор, наприклад Apple M1 Max.

Який процесор енергоефективніший: M1 Max чи Ryzen 3 4300G?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M1 Max споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі. Ryzen 3 4300G також економний, але поступається в продуктивності на ват.

Чи можна порівнювати Apple M1 Max та AMD Ryzen 3 4300G для відеомонтажу?

Так, M1 Max значно кращий: у тесті Photo processing він обробляє 122.8 images/sec проти 75.6 у Ryzen, а в Ray tracing — 14.9 Mpixels/sec проти 9.26. Для відеомонтажу обирайте M1 Max.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M1 Max демонструє в 2.6 рази вищу швидкість компіляції (105.1 Klines/sec) порівняно з Ryzen 3 4300G (40.6 Klines/sec). Він також швидше обробляє текстові файли та PDF, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.