Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Max і AMD Ryzen 5 2600 — це процесори різних поколінь та архітектур. M1 Max (2021) створений для професійних завдань на Mac, тоді як Ryzen 5 2600 (2018) — популярний бюджетний CPU для ПК. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно випереджає AMD Ryzen 5 2600 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують тести Cinebench R23, Geekbench 6 та Passmark. M1 Max також має потужнішу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак Ryzen 5 2600 залишається доступним варіантом для збірки ПК, особливо якщо ви не потребуєте максимальної швидкості.

Основні відмінності

  • Apple M1 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2431 проти 1162 у Ryzen 5 2600.
  • Багатопотокова продуктивність M1 Max майже вдвічі вища: Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 проти 7089.
  • M1 Max демонструє кращу швидкість у реальних завданнях: стиснення файлів (1450 MB/s проти 582.9 MB/s) та обробка фото (122.8 зображень/с проти 48).
  • Інтегрована графіка M1 Max значно потужніша (рейтинг 35 проти 20), що робить його кращим для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але M1 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 7089

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 5239

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 13191

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 34x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 4,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1296 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 4096 Немає даних
TMUs 256 Немає даних
ROPs 128 Немає даних
Обчислювальні блоки 512 Немає даних
TGP 60 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen 5 2600?

Apple M1 Max має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує кращу продуктивність в іграх, сумісних з macOS. Однак Ryzen 5 2600 може бути кращим вибором для ігор на Windows завдяки ширшій сумісності та можливості використання дискретної відеокарти.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600 у 2024 році?

Ryzen 5 2600 все ще може впоратися з базовими завданнями та іграми, але для сучасних додатків його продуктивності недостатньо. Краще розглянути новіші моделі, якщо бюджет дозволяє.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M1 Max досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії, що робить його ефективнішим.

Чи можна порівнювати Apple M1 Max та AMD Ryzen 5 2600 безпосередньо?

Так, але варто враховувати різні платформи: M1 Max працює тільки на Mac, а Ryzen 5 2600 — на ПК з Windows/Linux. Вибір залежить від вашої екосистеми.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M1 Max значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності, потужнішій графіці та оптимізації в професійних додатках, таких як Final Cut Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.