Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів конкуренція між Apple та AMD залишається надзвичайно цікавою. Apple M1 Max, випущений у 2021 році, став проривом завдяки архітектурі ARM та високій енергоефективності. Натомість AMD Ryzen 5 7640U на базі Zen 4 (2023 рік) пропонує сучасну x86-сумісність та потужну інтегровану графіку. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу енергоефективність (100 балів), але M1 Max випереджає Ryzen 5 7640U в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний 12411 проти 11012, а Geekbench 6 багатоядерний 12673 проти 10420. Водночас Ryzen 5 7640U має невелику перевагу в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний 1635 проти 1542). Інтегрована графіка майже однакова (35 vs 34 бали). Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність та екосистема Apple, обирайте M1 Max. Для сумісності з x86-софтом і трохи вищою однопотоковою швидкістю краще підійде Ryzen 5 7640U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Max значно потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (12411 проти 11012) та Geekbench 6 багатоядерному (12673 проти 10420).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7640U має невелику перевагу в Cinebench R23 одноядерному (1635 проти 1542), що корисно для швидкодії в легких завданнях.
  • Швидкість обробки даних: M1 Max випереджає у File compression (1450 MB/s проти 1190 MB/s) та Clang compilation (105.1 Klines/s проти 72.3 Klines/s).
  • Інтегрована графіка: Обидва процесори мають майже ідентичні показники (35 vs 34 бали), що робить їх рівними для базових графічних завдань.
  • Дата виходу: M1 Max вийшов у 2021 році, тоді як Ryzen 5 7640U — у 2023, що може вплинути на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 11012

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 10420

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 21284

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 35x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 760M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 4096 512
TMUs 256 32
ROPs 128 16
Обчислювальні блоки 512 8
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen 5 7640U?

Обидва мають схожу інтегровану графіку, тому для ігор вони приблизно рівні. Однак Ryzen 5 7640U може мати кращу сумісність із x86-іграми, тоді як M1 Max вимагає адаптації під ARM.

Чи варто вибирати M1 Max замість Ryzen 5 7640U для роботи з відео?

Так, M1 Max демонструє вищу багатопотокову продуктивність (наприклад, у Cinebench R23), що прискорює рендеринг та експорт відео. Також він ефективніший у Photo processing (122.8 проти 94.5 images/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, тому вони однаково економні. M1 Max працює на ARM-архітектурі, що традиційно забезпечує низьке енергоспоживання, але Ryzen 5 7640U також оптимізований для мобільних пристроїв.

Чи підтримує AMD Ryzen 5 7640U новітні технології?

Так, як процесор 2023 року, він підтримує сучасні стандарти, як-от PCIe 5.0 та DDR5, що може бути перевагою для майбутніх апгрейдів.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Для веб-серфінгу, офісних програм та перегляду відео обидва підходять чудово. Ryzen 5 7640U трохи швидший в однопотокових тестах (Cinebench R23 одноядерний 1635), що може дати невелику перевагу в швидкодії інтерфейсу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.