Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 5 8600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Max та AMD Ryzen 5 8600G — це два потужні процесори, які належать до різних архітектурних світів. M1 Max дебютував у 2021 році в MacBook Pro, вражаючи енергоефективністю та інтегрованою графікою. Ryzen 5 8600G, випущений у 2024 році, є представником новітньої лінійки AMD з потужним відеоядром. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Max і AMD Ryzen 5 8600G демонструють різні сильні сторони. M1 Max виграє в одноядерних завданнях (Geekbench 6: 2431 проти 2727, але Cinebench R23 одноядерний вищий у Ryzen: 1782 vs 1542) та має кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для MacBook. Ryzen 5 8600G пропонує вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 13628 vs 12411) і потужнішу інтегровану графіку (Ray tracing: 18.3 vs 14.9 Mpixels/sec). Якщо вам потрібен універсальний ПК з можливістю апгрейду — обирайте Ryzen. Для мобільної роботи в екосистемі Apple краще підійде M1 Max.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 5 8600G випереджає M1 Max у Cinebench R23 (1782 vs 1542) та Geekbench 6 (2727 vs 2431).
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 8600G має вищий результат у Cinebench R23 (13628 vs 12411) та Passmark (25394 vs 22075).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 8600G демонструє кращу продуктивність у Ray tracing (18.3 vs 14.9 Mpixels/sec) та Background blur (60.9 vs 42.2 images/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M1 Max традиційно ефективніший у реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі.
  • Сумісність та платформа: M1 Max працює лише в Mac, тоді як Ryzen 5 8600G сумісний з материнськими платами AM5 та підтримує DDR5 і PCIe 5.0.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1782
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 13628

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 1270 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 85.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 269.9 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 330.3 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 284 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 60.9 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 109.2 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 2727
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 12463

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 78 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 48.1 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 98M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 17.4 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 295.9 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 1487 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 22.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 3888
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 25394

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 43x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 760M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 4096 512
TMUs 256 32
ROPs 128 16
Обчислювальні блоки 512 8
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 2,87 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 8600G
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen 5 8600G?

AMD Ryzen 5 8600G має потужнішу інтегровану графіку (вищі показники Ray tracing та Background blur), тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. M1 Max також здатний запускати ігри, але через обмеження macOS та меншу кількість оптимізованих тайтлів поступається Ryzen.

Що обрати для відеомонтажу: M1 Max чи Ryzen 5 8600G?

Для відеомонтажу в Final Cut Pro краще підійде Apple M1 Max завдяки оптимізації та апаратному прискоренню. Ryzen 5 8600G показує вищу багатоядерну продуктивність у бенчмарках, що може бути корисним у DaVinci Resolve або Adobe Premiere на Windows.

Чи варто купувати Apple M1 Max у 2024 році?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі Apple та потребуєте високої енергоефективності для ноутбука. M1 Max досі залишається потужним процесором для професійних завдань, хоча Ryzen 5 8600G пропонує свіжішу архітектуру та кращу сумісність з ПК.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 8600G має перевагу в інтегрованій графіці: він показує вищі результати в Ray tracing (18.3 vs 14.9 Mpixels/sec) та Background blur (60.9 vs 42.2 images/sec). Однак M1 Max також має потужне відеоядро, яке добре оптимізоване для macOS.

Чи можна апгрейдити Ryzen 5 8600G у майбутньому?

Так, Ryzen 5 8600G встановлюється в сокет AM5, який підтримує майбутні покоління процесорів AMD. Це дозволяє легко оновити систему без заміни материнської плати, на відміну від M1 Max, який впаяний у Mac.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.