Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставляємо два процесори різних архітектур та поколінь: Apple M1 Max, випущений у 2021 році, та AMD Ryzen 7 3800XT, який дебютував у 2020 році. M1 Max — це ARM-чип із високою енергоефективністю та потужною інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 7 3800XT — 8-ядерний x86-процесор для настільних ПК. Ми порівняємо їх за ключовими бенчмарками, енергоспоживанням та сценаріями використання.

Короткий висновок. Apple M1 Max випереджає AMD Ryzen 7 3800XT в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2431 проти 1674) та демонструє значно вищу продуктивність у задачах обробки зображень, тексту та компіляції. Водночас Ryzen 7 3800XT має перевагу в багатоядерному Cinebench R23 (12955 проти 12411) та Passmark (23604 проти 22075). M1 Max виграє за енергоефективністю, але Ryzen може бути кращим вибором для важких багатопотокових завдань на настільних системах.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M1 Max набирає 2431 бал у Geekbench 6, що на 45% вище за 1674 у Ryzen 7 3800XT.
  • Багатопотокові тести: Ryzen 7 3800XT випереджає M1 Max у Cinebench R23 (12955 проти 12411) та Passmark (23604 проти 22075).
  • Енергоефективність: M1 Max отримує 100 балів за цим параметром, що свідчить про значно нижче енергоспоживання порівняно з Ryzen.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має вищий показник (35 балів) проти 32 у Ryzen, що робить його кращим для завдань без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: M1 Max обробляє 122.8 зображень/сек проти 66.2 у Ryzen, а також швидше стискає файли (1450 MB/сек проти 899.5 MB/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 12955

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 8981

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 23604

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 39x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1296 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 4096 Немає даних
TMUs 256 Немає даних
ROPs 128 Немає даних
Обчислювальні блоки 512 Немає даних
TGP 60 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen 7 3800XT?

AMD Ryzen 7 3800XT може бути кращим для ігор на настільних ПК завдяки вищій багатоядерній продуктивності та сумісності з потужними дискретними відеокартами. M1 Max має інтегровану графіку, але його архітектура обмежує вибір ігор.

Чи варто купувати Apple M1 Max у 2025 році?

Так, M1 Max залишається актуальним для професійних завдань (відеомонтаж, програмування, дизайн) завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності. Однак для важких багатопотокових робочих навантажень можна розглянути новіші моделі.

Який процесор енергоефективніший: M1 Max чи Ryzen 7 3800XT?

Apple M1 Max значно енергоефективніший. Його ARM-архітектура дозволяє досягати високої продуктивності при низькому енергоспоживанні, що робить його ідеальним для ноутбуків. Ryzen 7 3800XT споживає більше енергії, особливо під навантаженням.

Чи підходить AMD Ryzen 7 3800XT для професійної роботи?

Так, Ryzen 7 3800XT добре справляється з багатопотоковими завданнями, такими як рендеринг, компіляція коду та наукові розрахунки. Однак він програє M1 Max в однопотокових сценаріях та енергоефективності.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 Max має потужнішу інтегровану графіку (35 балів проти 32), що дозволяє виконувати базові графічні завдання та легкі ігри без дискретної відеокарти. Ryzen 7 3800XT потребує окремого GPU для серйозних графічних навантажень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.