Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 7 4700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M1 Max та AMD Ryzen 7 4700U — це двобій двох архітектур: флагманського чипа Apple з 2021 року та мобільного процесора AMD для тонких ноутбуків 2020 року. M1 Max побудований на 5-нм техпроцесі та пропонує до 10 ядер, тоді як Ryzen 7 4700U — 8-ядерний 7-нм чип. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно випереджає AMD Ryzen 7 4700U за більшістю показників: у багатоядерному Cinebench R23 він майже вдвічі швидший (12411 проти 7378), а в Geekbench 6 перевага ще більша (12673 проти 5475). M1 Max також демонструє кращу однопотокову продуктивність, швидкість обробки файлів та рендерингу. Водночас обидва процесори мають однаково високу оцінку енергоефективності. Якщо вам потрібна максимальна потужність для професійних завдань, M1 Max — очевидний вибір. Ryzen 7 4700U підійде для бюджетних ноутбуків із помірними вимогами.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M1 Max набирає 12411 балів у Cinebench R23, тоді як Ryzen 7 4700U — лише 7378, що на 68% більше.
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 одноядерний тест показує 2431 у M1 Max проти 1488 у конкурента — перевага 63%.
  • Інтегрована графіка: M1 Max отримує 35 балів за графіку проти 22 у Ryzen, що забезпечує кращу продуктивність у фото- та відеоредагуванні.
  • Обробка даних: File compression у M1 Max сягає 1450 MB/sec, у Ryzen — лише 541.3 MB/sec, майже втричі повільніше.
  • Енергоефективність: Обидва чипи мають максимальну оцінку 100, але M1 Max досягає цього при значно вищій продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1220
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 7378

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 541.3 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 41.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 109.5 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 136.9 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 130.3 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 26.4 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 43.1 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 8.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 1488
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 5475

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 42.2 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 18.4M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 156.3 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 603 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 13.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 2522
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 13371

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 3.2 ГГц 2.0 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 8
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 20x
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 10-25 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon Vega 7
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 4096 448
TMUs 256 28
ROPs 128 8
Обчислювальні блоки 512 7
TGP 60 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 4700U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen 7 4700U?

Apple M1 Max має потужнішу інтегровану графіку (35 балів проти 22), що забезпечує вищу частоту кадрів у сумісних іграх. Однак Ryzen 7 4700U може бути кращим через ширшу підтримку Windows-ігор.

Чи варто вибирати Apple M1 Max для відеомонтажу?

Так, M1 Max значно швидший у багатоядерних завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест — 12411 проти 7378, що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100, але M1 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним.

Чи підходить AMD Ryzen 7 4700U для офісних завдань?

Так, Ryzen 7 4700U впорається з браузером, текстовими редакторами та легкими додатками. Його продуктивність достатня для повсякденної роботи.

Який процесор новіший і має кращу підтримку?

Apple M1 Max вийшов у жовтні 2021 року, а AMD Ryzen 7 4700U — у січні 2020. M1 Max отримує оновлення в екосистемі Apple, тоді як Ryzen сумісний із Windows.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.