Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 7 5800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Max та AMD Ryzen 7 5800H — два потужні процесори 2021 року, які часто порівнюють у контексті ноутбуків для роботи та творчості. M1 Max побудований на ARM-архітектурі з 10 ядрами (8 продуктивних + 2 енергоефективних), тоді як Ryzen 7 5800H — це 8-ядерний 16-потоковий чип на архітектурі Zen 3. Обидва мають високу енергоефективність, але M1 Max демонструє кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку, а Ryzen 7 5800H пропонує ширшу сумісність із ПЗ. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M1 Max випереджає AMD Ryzen 7 5800H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2431 проти 1957) та багатопотоковою (12673 проти 8100), а також має значно вищу швидкість обробки фото (122.8 проти 58.7 зображень/с) та стиснення файлів (1450 проти 718.1 МБ/с). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але M1 Max кращий для творчих завдань, тоді як Ryzen 7 5800H залишається гідним вибором для ігор та сумісності з Windows.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M1 Max набирає 62 бали, а Ryzen 7 5800H — 53, що підтверджується вищими результатами в Geekbench 6 (2431 проти 1957) та Passmark (3837 проти 3044).
  • Багатопотокова продуктивність: M1 Max має 28 балів проти 20 у Ryzen 7 5800H, а в Geekbench 6 багатоядерний результат становить 12673 проти 8100.
  • Інтегрована графіка: M1 Max отримує 35 балів, Ryzen 7 5800H — 30, що проявляється в обробці фону (42.2 проти 34.9 зображень/с) та фото (122.8 проти 58.7 зображень/с).
  • Швидкість компіляції та стиснення: M1 Max компілює 105.1 Klines/с проти 64.4 Klines/с у Ryzen, а стиснення файлів — 1450 МБ/с проти 718.1 МБ/с.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, що робить їх однаково економічними для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1422
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 12231

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 718.1 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 64.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 140 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 254.6 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 201.4 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 58.7 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 1957
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 8100

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 82.3 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 45 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 28.5M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 17.2 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 828 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 18.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 3044
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 21015

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 32x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 4096 512
TMUs 256 32
ROPs 128 8
Обчислювальні блоки 512 8
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5800H
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Apple M1 Max значно швидше обробляє фото (122.8 проти 58.7 зображень/с) та має вищу продуктивність в Geekbench, тому краще підходить для творчих завдань.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5800H для ігор?

Так, Ryzen 7 5800H має хорошу однопотокову продуктивність (1422 в Cinebench R23) та ширшу сумісність з іграми Windows, хоча M1 Max виграє в синтетичних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони рівні за цим параметром, що важливо для автономності ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи в Windows?

Ryzen 7 5800H працює на x86-архітектурі і повністю сумісний з Windows, тоді як M1 Max потребує емуляції або ARM-версій програм.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M1 Max компілює швидше (105.1 Klines/с проти 64.4 Klines/с), що робить його кращим вибором для розробників, які використовують macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.