Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 7 5825U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Max і AMD Ryzen 7 5825U — два потужних процесори, створені для різних завдань. M1 Max дебютував у 2021 році як флагманський чип для професійних MacBook Pro, тоді як Ryzen 7 5825U вийшов на початку 2022 року для тонких і легких ноутбуків. Обидва мають високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за архітектурою та продуктивністю. У цьому порівнянні розглянемо ключові бенчмарки, сценарії використання та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно випереджає AMD Ryzen 7 5825U в більшості тестів: багатоядерний Cinebench R23 на 27% вищий (12411 проти 9772), Geekbench 6 — на 80% (12673 проти 7055). M1 Max також демонструє кращу швидкість у фотообробці (122,8 знімків/с проти 46,4) та компіляції коду. Водночас Ryzen 7 5825U пропонує гідну продуктивність для повсякденних завдань і має вищу енергоефективність у деяких сценаріях. Якщо вам потрібна максимальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або розробки — обирайте M1 Max. Для офісних завдань та веб-серфінгу Ryzen 7 5825U буде більш ніж достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Max набирає 12411 балів у Cinebench R23, що на 27% більше ніж 9772 у Ryzen 7 5825U.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 M1 Max отримує 2431 бал, тоді як Ryzen 7 5825U — 1943, різниця близько 25%.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M1 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має рейтинг 35 проти 28 у Ryzen 7 5825U, що забезпечує кращу роботу з графікою та відео.
  • Швидкість обробки даних: у тесті File Compression M1 Max показує 1450 МБ/с, що в 2,5 рази більше ніж 577,5 МБ/с у конкурента.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1417
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 9772

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 577.5 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 63.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 107.2 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 192.2 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 194.6 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 32.2 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 46.4 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 1943
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 7055

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 75.3 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 24.1M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 14.5 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 228 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 3055
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 18352

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 2.0 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 20x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 15 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) AMD Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 4096 512
TMUs 256 32
ROPs 128 8
Обчислювальні блоки 512 8
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5825U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M1 Max значно потужніший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці. Він швидше обробляє відео та рендеринг, що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5825U для ігор?

Ryzen 7 5825U має інтегровану графіку, але вона слабша за графіку M1 Max. Для сучасних ігор на середніх налаштуваннях він може бути прийнятним, але M1 Max забезпечує вищу частоту кадрів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100, але M1 Max досягає вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні, що робить його ефективнішим у складних завданнях.

Чи варто переплачувати за Apple M1 Max?

Якщо ви працюєте з важкими додатками (відеомонтаж, 3D-моделювання, компіляція), M1 Max виправдовує ціну. Для повсякденних завдань Ryzen 7 5825U буде достатньо.

Який процесор кращий для роботи з кодом?

M1 Max швидше компілює код (105,1 Klines/s проти 63,5 Klines/s) та обробляє веб-сторінки, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.