Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Max та AMD Ryzen 7 7745HX — це два потужні процесори для ноутбуків, які представляють різні архітектури та покоління. M1 Max від Apple (2021) вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 7 7745HX від AMD (2023) пропонує вищу багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7745HX випереджає Apple M1 Max за більшістю синтетичних тестів: він має вищі показники в Cinebench R23 (одноядерний 1846 проти 1542, багатоядерний 18060 проти 12411) та Geekbench 6. Він також демонструє кращу продуктивність у трасуванні променів і обробці PDF. Однак M1 Max залишається лідером за енергоефективністю (обидва мають 100 балів у цій категорії) та швидкістю стиснення файлів (1450 MB/s проти 1360 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу або компіляції — обирайте Ryzen 7 7745HX. Для завдань, де важлива автономність та інтегрована графіка, M1 Max залишається сильним конкурентом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7745HX значно швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 18060 балів проти 12411 у M1 Max, що дає приріст близько 45%.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 7745HX також випереджає в одноядерному Cinebench (1846 проти 1542) та Geekbench 6 (2763 проти 2431), що позначається на швидкодії в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має вищий бал за інтегровану графіку (35 проти 44 у Ryzen), але в реальних завданнях, як-от обробка фото (122.8 images/s проти 88.8), M1 Max виявляється продуктивнішим, тоді як Ryzen кращий у трасуванні променів (25.4 Mpixels/s проти 14.9).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але M1 Max традиційно вважається еталоном завдяки архітектурі ARM, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках Apple.
  • Спеціалізовані завдання: M1 Max швидше стискає файли (1450 MB/s проти 1360 MB/s) та обробляє HTML-сторінки (329.2 pages/s проти 241.9), тоді як Ryzen 7 7745HX лідирує в компіляції Clang (118.1 Klines/s проти 105.1) та рендерингу PDF (385.6 Mpixels/s проти 317).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 18060

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 64 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 13662

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 32729

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 36x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 45-75 Вт
Сокет Apple M-Socket FL1
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 610M
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 4096 128
TMUs 256 8
ROPs 128 4
Обчислювальні блоки 512 2
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen 7 7745HX?

AMD Ryzen 7 7745HX має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний 1846 проти 1542) та краще трасування променів, що робить його більш придатним для ігор, особливо на ноутбуках з Windows.

Чи можна порівнювати Apple M1 Max і AMD Ryzen 7 7745HX за продуктивністю в рендерингу?

Так. Ryzen 7 7745HX значно швидший у багатоядерному Cinebench R23 (18060 проти 12411) та Passmark багатоядерному (32729 проти 22075), тому він краще впорається з рендерингом відео та 3D-сцен.

Який процесор енергоефективніший: M1 Max чи Ryzen 7 7745HX?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M1 Max на архітектурі ARM традиційно забезпечує довшу автономність у ноутбуках Apple, що робить його кращим вибором для мобільної роботи.

Чи варто обирати Apple M1 Max у 2024 році замість новішого AMD Ryzen 7 7745HX?

Якщо ви працюєте в екосистемі Apple та потребуєте високої продуктивності інтегрованої графіки для фото- та відеообробки, M1 Max залишається актуальним. Для чистої обчислювальної потужності та ігор краще обрати Ryzen 7 7745HX.

Який процесор має кращу інтегровану графіку для роботи з фото?

Apple M1 Max обробляє більше зображень за секунду (122.8 images/s проти 88.8), тому він краще підходить для швидкої обробки фото у програмах на кшталт Adobe Photoshop.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.