Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 9 5980HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Max і AMD Ryzen 9 5980HX — це два потужних процесори, що вийшли у 2021 році, але з різною архітектурою. M1 Max, створений за технологією ARM, вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 9 5980HX на базі x86 пропонує високу однопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, кількість ядер, частоти та інші ключові параметри, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант для роботи чи ігор.

Короткий висновок. Apple M1 Max випереджає AMD Ryzen 9 5980HX за багатопотоковою продуктивністю в Geekbench 6 (12673 проти 8323) та швидкістю обробки файлів (1450 MB/s проти 624 MB/s). Він також значно енергоефективніший, що робить його ідеальним для автономної роботи. Однак Ryzen 9 5980HX демонструє вищі результати в однопотоковому Cinebench R23 (1634 проти 1542) і Passmark багатоядерному (23520 проти 22075). Вибір залежить від ваших завдань: M1 Max кращий для креативу та енергоощадності, а Ryzen — для сумісності з Windows та ігор.

Основні відмінності

  • Apple M1 Max має вищу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 (12673 проти 8323), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • AMD Ryzen 9 5980HX лідирує в однопотоковому Cinebench R23 (1634 проти 1542), що важливо для ігор та легких завдань.
  • M1 Max значно швидший у стисненні файлів (1450 MB/s проти 624 MB/s), що прискорює роботу з архівами.
  • Ryzen 9 5980HX перевершує M1 Max у трасуванні променів (19.6 Mpixels/s проти 14.9 Mpixels/s), що корисно для 3D-рендерингу.
  • Енергоефективність M1 Max на 100% вища за шкалою, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1634
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 11974

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 624.4 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 78.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 138.9 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 235.3 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 211.6 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 29.7 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 59.9 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 19.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 2039
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 8323

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 90.7 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 50.6 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 53M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 313.6 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 879 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 21.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 3342
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 23520

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,8 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 33x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 4096 512
TMUs 256 32
ROPs 128 8
Обчислювальні блоки 512 8
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5980HX
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen 9 5980HX?

AMD Ryzen 9 5980HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності в Cinebench R23 та ширшій сумісності з Windows-іграми.

Чи варто обирати Apple M1 Max для відеомонтажу?

Так, M1 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності в Geekbench 6 та швидкій обробці фото (122.8 images/s).

Який процесор енергоефективніший?

Apple M1 Max значно енергоефективніший за AMD Ryzen 9 5980HX, що забезпечує довшу роботу ноутбука від батареї.

Чи можна порівнювати M1 Max і Ryzen 9 5980HX за ціною?

Обидва процесори не мають вказаної ціни, але M1 Max зазвичай встановлюється в MacBook Pro, які дорожчі за ноутбуки з Ryzen 9 5980HX.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M1 Max кращий для компіляції завдяки вищій швидкості Clang (105.1 Klines/s проти 78.7 Klines/s) та багатопотоковій продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.