Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів точиться вічна боротьба між ARM-архітектурою Apple та x86-рішеннями AMD. Сьогодні порівнюємо флагманський Apple M1 Max (2021) із мобільним AMD Ryzen 9 7940HS (2023). Обидва чипи орієнтовані на потужні ноутбуки, але мають різну філософію: M1 Max вражає енергоефективністю, а Ryzen 9 — сирою багатоядерною потужністю. Розглянемо ключові відмінності, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7940HS випереджає Apple M1 Max за більшістю синтетичних тестів: Cinebench R23 багатоядерний (17497 проти 12411), Geekbench 6 (2603/13156 проти 2431/12673) та Passmark (30384 проти 22075). Він також пропонує потужнішу інтегровану графіку (RDNA 3) і новішу архітектуру Zen 4. Однак M1 Max залишається лідером у завданнях, оптимізованих під ARM, як-от обробка фото (122.8 зображ./с) та відео, а також демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1450 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна багатоядерна продуктивність і сумісність із Windows — обирайте Ryzen. Для роботи в екосистемі Apple з акцентом на енергоефективність — M1 Max.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 9 7940HS набирає 17497 балів у Cinebench R23, що на 41% більше, ніж 12411 у M1 Max. У Passmark різниця ще помітніша — 30384 проти 22075.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 9 також лідирує в одноядерних тестах: Geekbench 6 — 2603 проти 2431, Cinebench R23 — 1829 проти 1542. Це дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Графіка та трасування променів: AMD Ryzen 9 7940HS має інтегровану графіку RDNA 3, яка забезпечує 23.3 Mpixels/s у рейтрейсингу — на 56% більше, ніж 14.9 у M1 Max. Також він швидше обробляє фонове розмиття (58.1 зображ./с проти 42.2).
  • Спеціалізовані завдання: M1 Max виграє у стисненні файлів (1450 MB/s проти 1240) та обробці фото (122.8 зображ./с проти 101.2), що свідчить про кращу оптимізацію під ARM у мультимедійних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів за цим критерієм, що робить їх однаково економними. Однак M1 Max випущений на 15 місяців раніше, що підкреслює його ефективність на момент виходу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 17497

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 13156

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 30384

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 4.0 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 40x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 780M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 4096 768
TMUs 256 48
ROPs 128 32
Обчислювальні блоки 512 12
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen 9 7940HS?

AMD Ryzen 9 7940HS кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці RDNA 3, вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з Windows. M1 Max підтримує лише ігри, оптимізовані під macOS, і поступається в рейтрейсингу.

Чи варто обирати Apple M1 Max у 2024 році?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі Apple (Final Cut Pro, Logic Pro) або потребуєте високої швидкості стиснення та обробки фото. Для універсальних завдань Ryzen 9 7940HS пропонує більше потужності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак M1 Max, попри старший вік, демонструє конкурентні показники, що робить його чудовим вибором для автономних ноутбуків.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7940HS для професійної роботи?

Так, він відмінно справляється з рендерингом, компіляцією коду та багатозадачністю завдяки вищим багатоядерним балам (Cinebench 17497, Passmark 30384). Для відеомонтажу під Windows — ідеальний варіант.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7940HS має потужнішу графіку RDNA 3, що підтверджується вищими показниками в рейтрейсингу (23.3 проти 14.9 Mpixels/s) та обробці фону (58.1 проти 42.2 зображ./с).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.