Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Max та AMD Ryzen Z1 Extreme — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. M1 Max, випущений у 2021 році, створений на ARM-архітектурі та орієнтований на професійні завдання в екосистемі Apple. Ryzen Z1 Extreme — новітній x86-чип від AMD (2024), призначений для ігрових портативних пристроїв. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність, енергоефективність та особливості, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу енергоефективність (100 балів), але Ryzen Z1 Extreme випереджає M1 Max в однопотокових тестах (66 проти 62) та багатоядерному Cinebench R23 (13955 проти 12411). M1 Max має кращі показники в Geekbench 6 (багатоядерний — 12673 проти 11223) та швидше працює з файловим стисненням і HTML5. Для ігор та мобільних пристроїв краще підійде Ryzen Z1 Extreme, а для професійної роботи в macOS — M1 Max.

Основні відмінності

  • Ryzen Z1 Extreme має вищу однопотокову продуктивність (66 балів) порівняно з M1 Max (62 бали), що дає перевагу в іграх та швидких обчисленнях.
  • У багатоядерному Cinebench R23 Ryzen Z1 Extreme набирає 13955 балів, тоді як M1 Max — 12411, що свідчить про кращу багатопотокову обробку в Ryzen.
  • M1 Max значно швидше стискає файли (1450 MB/sec проти 1120 MB/sec) та обробляє HTML5 (329.2 pages/sec проти 214.1), що важливо для веб-розробки.
  • Ryzen Z1 Extreme випереджає M1 Max у трасуванні променів (20.6 Mpixels/sec проти 14.9) та обробці фону (52.2 images/sec проти 42.2), що покращує графічні завдання.
  • M1 Max має вищий одноядерний Passmark (3837 проти 3608), але Ryzen Z1 Extreme лідирує в багатоядерному Passmark (25097 проти 22075).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 13955

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 11223

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 25097

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 25 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 33x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 9-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Radeon 780M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 4096 768
TMUs 256 48
ROPs 128 32
Обчислювальні блоки 512 12
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M1 Max чи AMD Ryzen Z1 Extreme?

AMD Ryzen Z1 Extreme краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці (38 балів проти 35).

Чи можна порівнювати M1 Max та Ryzen Z1 Extreme за енергоефективністю?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що робить їх дуже економними, але M1 Max оптимізований для Mac, а Ryzen Z1 Extreme — для портативних пристроїв.

Який процесор швидше в багатопотокових завданнях?

У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen Z1 Extreme (13955) вищий, ніж у M1 Max (12411), що вказує на перевагу AMD у важких обчисленнях.

Чи підходить Apple M1 Max для професійної роботи?

Так, M1 Max чудово справляється з компіляцією коду (105.1 Klines/sec) та обробкою PDF (317 Mpixels/sec), що робить його ідеальним для розробників та дизайнерів.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen Z1 Extreme має вищий бал інтегрованої графіки (38 проти 35), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та іграх.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.