Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Max vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Max і Apple M3 Max — це два флагманські процесори компанії Apple, що розділяє два роки технологічного розвитку. M1 Max дебютував у 2021 році та одразу став еталоном продуктивності для професіоналів. M3 Max, випущений у 2023 році, пропонує ще вищу обчислювальну потужність і покращену графіку. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає M1 Max за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 30%, багатопотокова — майже вдвічі. У Geekbench 6 M3 Max набирає 3227 балів в одноядерному тесті проти 2431 у M1 Max, а в багатоядерному — 21167 проти 12673. Графічна підсистема M3 Max також потужніша: рейтинг інтегрованої графіки 55 проти 35. Якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду, M3 Max стане кращим вибором. M1 Max залишається гідним варіантом для менш вимогливих задач за нижчою ціною.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M3 Max має на 30% вищу однопотокову продуктивність (81 проти 62) і майже вдвічі вищу багатопотокову (47 проти 28) за даними рейтингів.
  • Бенчмарки: У Cinebench R23 багатоядерний результат M3 Max (24020) майже вдвічі перевищує M1 Max (12411). Geekbench 6 також демонструє значний приріст: 3227 vs 2431 (одноядерний) та 21167 vs 12673 (багатоядерний).
  • Графіка: Інтегрована графіка M3 Max оцінюється в 55 балів проти 35 у M1 Max, що забезпечує кращу продуктивність у рендерингу та обробці зображень.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), що свідчить про однаково високу оптимізацію споживання енергії.
  • Дата виходу: M1 Max вийшов у жовтні 2021 року, а M3 Max — у жовтні 2023 року, що пояснює технологічний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1542 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 12411 24020

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 105.1 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 329.2 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 317 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 249.6 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 42.2 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 122.8 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2431 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 12673 21167

PassMark

Integer math 46.5 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 64.8 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 279M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 275.8 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 2822 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 12B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3837 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 22075 40959

Загальна інформація

Виробник Apple Apple
Дата виходу 18 жовтня 2021 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 ARMv8
Кодове ім'я Apple M1 Apple M3
Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 4,05 ГГц
Ядер 2 4
Потоковий 2 4
Частота 2.1 ГГц 2,75 ГГц
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Множник Немає даних 40x

Пакет

Кількість транзисторів 57 млрд 92 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 56 Вт
Сокет Apple M-Socket Apple M-Socket
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Max GPU (32-core) Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 450 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 4096 5120
TMUs 256 320
ROPs 128 160
Обчислювальні блоки 512 640
TGP 60 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 10,6 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 8
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express Немає даних 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для відеомонтажу: M1 Max чи M3 Max?

M3 Max значно потужніший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (47 проти 28) та кращій графіці (55 проти 35). Він швидше обробляє відео високої роздільної здатності та складні ефекти.

Чи варто оновлюватися з M1 Max на M3 Max?

Якщо ви працюєте з ресурсомісткими завданнями, такими як 3D-рендеринг, компіляція коду або обробка великих масивів даних, оновлення виправдане. Для повсякденних задач M1 Max все ще залишається дуже продуктивним.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний рейтинг енергоефективності (100). Це означає, що вони однаково добре оптимізовані для тривалої роботи від батареї.

Чи підходить M1 Max для ігор?

M1 Max має рейтинг інтегрованої графіки 35, що дозволяє запускати багато ігор, але на середніх налаштуваннях. M3 Max з рейтингом 55 забезпечує вищу частоту кадрів і кращу якість графіки.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

M3 Max значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 198.5 Klines/sec проти 105.1 Klines/sec у M1 Max. Це майже вдвічі вища продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.