Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 3 3100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Pro та AMD Ryzen 3 3100 — два процесори з різною філософією. Перший створений для професійної роботи в екосистемі Mac, другий — доступне рішення для збірки ПК на базі x86. Незважаючи на різницю в архітектурі та ціновому сегменті, обидва CPU здатні виконувати широкий спектр завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні та слабкі сторони на основі тестів та ключових характеристик.

Короткий висновок. Apple M1 Pro значно випереджає AMD Ryzen 3 3100 у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12108 проти 5423) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2328 проти 1522). Він також демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку, що робить його ідеальним для відеомонтажу, компіляції коду та роботи з фото. Ryzen 3 3100, своєю чергою, є бюджетним варіантом для ігрового ПК або офісного комп'ютера, де важлива сумісність з материнськими платами AM4 та дискретною графікою.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Pro майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (12108 проти 5423), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: M1 Pro на 53% випереджає Ryzen 3 3100 у Geekbench 6 одноядерному (2328 проти 1522), забезпечуючи плавнішу роботу в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro має значно потужнішу вбудовану графіку (34 проти 20 балів), що дозволяє працювати з відео та легкими іграми без дискретної карти.
  • Енергоефективність: M1 Pro отримує максимальний бал 100 за енергоефективність, тоді як Ryzen 3 3100 також має 100, але в реальних умовах ARM-архітектура M1 Pro споживає набагато менше енергії при вищій продуктивності.
  • Швидкість обробки файлів та компіляція: M1 Pro стискає файли зі швидкістю 1230 MB/s проти 587 MB/s у Ryzen, а компіляція коду (Clang) відбувається в 2.25 рази швидше (82.4 проти 36.6 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1105
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 5423

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 587.2 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 36.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 121.7 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 168 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 128.1 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 30.2 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 54.7 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 8.06 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 1522
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 5607

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 31.2 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 18.3 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 15.4M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 9 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 142.5 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 715 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 9.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 2420
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 11598

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 21 квітня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Немає

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.2 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 36x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1296 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2048 Немає даних
TMUs 128 Немає даних
ROPs 64 Немає даних
Обчислювальні блоки 256 Немає даних
TGP 30 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 3100
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: M1 Pro чи Ryzen 3 3100?

Для ігор краще обрати Ryzen 3 3100, оскільки він сумісний з більшістю відеокарт і має кращу підтримку x86-ігор. M1 Pro має потужну інтегровану графіку, але бібліотека нативних ігор для ARM обмежена.

Чи підходить Apple M1 Pro для відеомонтажу?

Так, M1 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (12108 балів у Cinebench) та потужній інтегрованій графіці, що забезпечує плавне редагування 4K-відео.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але M1 Pro на ARM-архітектурі споживає значно менше енергії при вищій продуктивності, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати M1 Pro та Ryzen 3 3100 за ціною?

M1 Pro зазвичай дорожчий, оскільки встановлюється в MacBook Pro, тоді як Ryzen 3 3100 — бюджетний процесор для ПК. Варто враховувати загальну вартість системи: Mac коштує більше, але пропонує вищу продуктивність.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

M1 Pro значно швидший у компіляції: 82.4 Klines/sec проти 36.6 Klines/sec у Ryzen 3 3100. Це робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.