Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 3 5425U
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківApple M1 Pro та AMD Ryzen 3 5425U — це два процесори, орієнтовані на різні сегменти: перший створений для професійних завдань у ноутбуках MacBook Pro, другий — для енергоефективних ультрабуків на Windows. M1 Pro використовує архітектуру ARM і пропонує до 10 ядер, тоді як Ryzen 3 5425U — це 4-ядерний 8-потоковий чип на Zen 3. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам визначитися з вибором.
Короткий висновок. Apple M1 Pro значно перевершує AMD Ryzen 3 5425U в усіх аспектах продуктивності: багатопотокові тести (Cinebench R23: 12108 проти 4951 у Geekbench 6), швидкість обробки файлів (1230 MB/s проти 521.9 MB/s) та рендеринг. Він також має вищі показники в однопотокових завданнях і кращу інтегровану графіку. Однак Ryzen 3 5425U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим параметром) і може бути доступнішим рішенням для базових офісних та мультимедійних завдань. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для відеомонтажу, компіляції коду чи 3D-моделювання — обирайте M1 Pro. Для легких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи та обмеженим бюджетом — Ryzen 3 5425U.
Основні відмінності
- Багатопотокова продуктивність: M1 Pro набирає 12108 балів у Cinebench R23, що більш ніж удвічі перевищує результати Ryzen 3 5425U (4951 у Geekbench 6).
- Однопотокова швидкість: M1 Pro показує 2328 балів у Geekbench 6, тоді як Ryzen 3 5425U — 1712, що робить M1 Pro на ~36% швидшим у повсякденних завданнях.
- Інтегрована графіка: M1 Pro має 34 бали за цим параметром проти 23 у Ryzen 3 5425U, що забезпечує кращу продуктивність у фотообробці (102.5 зображень/с проти 44.3) та рендерингу.
- Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але M1 Pro досягає цього з вищою продуктивністю, що робить його більш ефективним у перерахунку на ват.
- Спеціалізовані завдання: M1 Pro значно швидший у компіляції коду (82.4 Klines/s проти 31.3) та архівації (1230 MB/s проти 521.9 MB/s), що робить його кращим вибором для розробників.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 1529 | Немає даних |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 12108 | Немає даних |
GeekBench v6
| File compression | 1230 MB/sec | 521.9 MB/sec |
| Clang compilation | 82.4 Klines/sec | 31.3 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | 249.1 pages/sec | 93.4 pages/sec |
| PDF Renderer | 271.3 Mpixels/sec | 157.4 Mpixels/sec |
| Text processing | 246.4 pages/sec | 180.7 pages/sec |
| Background blur | 36.9 images/sec | 17.5 images/sec |
| Photo processing | 102.5 images/sec | 44.3 images/sec |
| Ray tracing | 10.7 Mpixels/sec | 8.28 Mpixels/sec |
| Geekbench 6 (одноядерний) | 2328 | 1712 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 10305 | 4951 |
PassMark
| Integer math | 46.1 GOps/sec | 41.5 GOps/sec |
| Floating point math | 64.4 GOps/sec | 22.7 GOps/sec |
| Find prime numbers | 274M Primes/sec | 27M Primes/sec |
| Random string sorting | 32.7M Strings/sec | 14.2M Strings/sec |
| Data encryption | 12.2 GBytes/sec | 8.6 GBytes/sec |
| Data compression | 274.1 MBytes/sec | 136.2 MBytes/sec |
| Physics | 2683 Frames/sec | 485 Frames/sec |
| Extended instructions | 11.9B Matrices/sec | 9.1B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | 3804 | 2921 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | 21864 | 11317 |
Загальна інформація
| Виробник | Apple | Amd |
| Дата виходу | 18 жовтня 2021 | 4 січня 2022 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | ARMv8 | x86-64 |
| Кодове ім'я | Apple M1 | Немає даних |
| Інтегрована графіка | Apple M1 Pro GPU (16-core) | Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 8 | 4 |
| Потоковий | 8 | 8 |
| Частота | 3.2 ГГц | 2.7 ГГц |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 2 | Немає даних |
| Потоковий | 2 | Немає даних |
| Частота | 2.1 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 10 | 4 |
| Кількість потоків | 10 | 8 |
| Кеш 1-го рівня | 192КБ (на ядро) | 64 КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | 24МБ (загальний) | 512КБ (на ядро) |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
| Продуктивні ядра | ||
| Макс. частота в Turbo Boost | Немає даних | 4.1 ГГц |
| Загальне | ||
| Частота шини | Немає даних | 100 МГц |
| Множник | Немає даних | 27x |
| Кеш 3-го рівня | Немає даних | 8 МБ (загальний) |
Пакет
| Кількість транзисторів | 33,7 млрд | 10,7 млрд |
| Техпроцес | 5 нанометрів | 7 нанометрів |
| Енергоспоживання (TDP) | 30 Вт | 15 Вт |
| Сокет | Apple M-Socket | FP6 |
| Критична температура | Немає даних | 95°C |
iGPU
| Інтегрована графіка | Apple M1 Pro GPU (16-core) | AMD Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) |
| Частота GPU | 450 МГц | 300 МГц |
| Boost частота GPU | 1296 МГц | 1600 МГц |
| Шейдерні блоки | 2048 | 384 |
| TMUs | 128 | 24 |
| ROPs | 64 | 8 |
| Обчислювальні блоки | 256 | 6 |
| TGP | 30 Вт | 15 Вт |
| IGPU FLOPS | 5,3 терафлопс | 1,23 терафлопс |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - LPDDR5-6400 |
- DDR4-3200 - LPDDR4x-4267 |
| Макс. розмір | 32 ГБ | 64 ГБ |
| Кількість каналів | 4 | 2 |
| Макс. пропускна здатність | 204,8 ГБ/с | Немає даних |
| Підтримка ECC | Немає | Так |
Інше
| Офіційний сайт | Немає даних | Сайт AMD Ryzen 3 5425U |
| Версія PCI Express | Немає даних | 3.0 |
| Макс. ліній PCI Express | Немає даних | 16 |