Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 3 7330U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Pro та AMD Ryzen 3 7330U — це два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. M1 Pro, випущений у 2021 році, призначений для професійних завдань на MacBook Pro, тоді як Ryzen 3 7330U (2023) орієнтований на доступні ноутбуки Windows. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M1 Pro значно випереджає AMD Ryzen 3 7330U в багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 12108 проти 5089) та обробці даних (File compression: 1230 MB/s проти 471.5 MB/s). Обидва чипи мають однакову високу енергоефективність, але M1 Pro пропонує кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна потужність для відеомонтажу чи компіляції, обирайте M1 Pro. Для базових офісних завдань і економії коштів підійде Ryzen 3 7330U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Pro набирає 12108 балів у Cinebench R23, що в 2.4 рази більше, ніж 5089 у Ryzen 3 7330U.
  • Обробка файлів: M1 Pro стискає дані зі швидкістю 1230 MB/s, тоді як Ryzen 3 7330U — лише 471.5 MB/s, що вказує на суттєву перевагу в архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro має вищий показник у бенчмарку Background blur (36.9 images/s проти 27 images/s), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Pro випереджає Ryzen 3 7330U в Geekbench 6 (2328 проти 1708) та Passmark (3804 проти 3025), що важливо для швидкої роботи додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний рейтинг енергоефективності (100), що робить їх однаково економічними для своїх платформ.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1390
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 5089

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 471.5 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 31.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 84.7 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 135.9 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 181.3 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 27 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 36.3 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 8.54 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 1708
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 4826

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 40.3 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 22.1 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 26M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 13.7M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 8.3 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 133.2 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 460 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 8.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 3025
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 10976

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.2 ГГц 2.3 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 23x
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 15 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon RX Vega 6
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 2048 384
TMUs 128 24
ROPs 64 8
Обчислювальні блоки 256 6
TGP 30 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс 1,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 7330U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Pro чи AMD Ryzen 3 7330U?

Apple M1 Pro має потужнішу інтегровану графіку (34 бали проти 24), що забезпечує кращу продуктивність в іграх і графічних завданнях. Однак сумісність ігор на macOS обмежена, тому для ігор на Windows краще обирати Ryzen 3 7330U.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 3 7330U замість Apple M1 Pro для роботи?

Якщо ваша робота потребує високої багатопотокової продуктивності (відеомонтаж, компіляція), M1 Pro значно потужніший. Для офісних завдань, серфінгу та текстів Ryzen 3 7330U буде достатньо і дешевше.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність у нашому рейтингу. Це означає, що вони однаково економічно споживають енергію відносно своєї продуктивності.

Чи підходить Apple M1 Pro для професійного відеомонтажу?

Так, M1 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (12108 балів у Cinebench R23) та швидкій обробці зображень (102.5 images/s). Це один із найкращих виборів для Mac.

Який процесор вигідніший за співвідношенням ціна/продуктивність?

AMD Ryzen 3 7330U зазвичай встановлюється в доступні ноутбуки, тому він вигідніший для бюджетних збірок. M1 Pro пропонує значно вищу продуктивність, але й коштує відповідно, що робить його кращим для професіоналів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.