Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 5 3600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів часто виникає дилема: обрати ARM-чип від Apple з унікальною архітектурою чи перевірений x86-процесор від AMD. Apple M1 Pro, випущений у 2021 році, пропонує високу енергоефективність та потужну інтегровану графіку. AMD Ryzen 5 3600X, що дебютував у 2019, досі залишається популярним вибором для ігрових ПК завдяки 6 ядрам і 12 потокам. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання обох моделей.

Короткий висновок. Apple M1 Pro випереджає AMD Ryzen 5 3600X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2328 проти 1799) та багатопотоковою (Cinebench R23: 12108 проти 9526). Він також демонструє кращі результати в обробці фото, відео та компіляції коду. Однак Ryzen 5 3600X має вищий потенціал у трасуванні променів (13.1 проти 10.7 Mpixels/sec) і може бути кращим вибором для ігор на десктопі. Якщо вам потрібен енергоефективний чип для MacBook з чудовою інтегрованою графікою — обирайте M1 Pro. Для збірки ПК з дискретною відеокартою — Ryzen 5 3600X.

Основні відмінності

  • Apple M1 Pro має вищий загальний рейтинг (55 проти 48) та переважає в однопотоковій продуктивності (61% проти 49%).
  • M1 Pro значно швидший у Geekbench 6: одноядерний 2328 проти 1799, багатоядерний 10305 проти 7670.
  • AMD Ryzen 5 3600X виграє в трасуванні променів (13.1 проти 10.7 Mpixels/sec) і має вищу швидкість у Background blur (39 проти 36.9 images/sec).
  • M1 Pro лідирує в обробці фото (102.5 проти 54 images/sec) та компіляції коду (82.4 проти 64.8 Klines/sec).
  • Ryzen 5 3600X вийшов на два роки раніше (2019) і має менший рівень інтегрованої графіки (26% проти 34%).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1323
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 9526

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 713.7 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 64.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 156.1 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 232.9 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 149.6 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 39 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 54 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 13.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 1799
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 7670

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 29.4 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 110M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 14.3 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 224.5 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 1191 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 2652
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 18193

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 38x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 95 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1296 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2048 Немає даних
TMUs 128 Немає даних
ROPs 64 Немає даних
Обчислювальні блоки 256 Немає даних
TGP 30 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3600X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Pro чи AMD Ryzen 5 3600X?

AMD Ryzen 5 3600X краще підходить для ігор, особливо з дискретною відеокартою, завдяки вищій частоті та сумісності з Windows. M1 Pro обмежений екосистемою macOS і має менше ігрових оптимізацій.

Чи можна порівнювати ARM-процесор Apple M1 Pro з x86 AMD Ryzen 5 3600X?

Так, порівняння коректне через спільні бенчмарки (Cinebench, Geekbench), але архітектурні відмінності впливають на сумісність програм. M1 Pro ефективніший у macOS, Ryzen — у Windows.

Який процесор енергоефективніший: M1 Pro чи Ryzen 5 3600X?

Apple M1 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Він споживає менше енергії при навантаженні, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3600X у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК. Ryzen 5 3600X досі справляється з більшістю сучасних ігор, але поступається новішим моделям у багатопотокових завданнях.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу: M1 Pro чи Ryzen 5 3600X?

Apple M1 Pro кращий для відеомонтажу в Final Cut Pro завдяки оптимізації та швидшій обробці фото (102.5 images/sec). Ryzen 5 3600X потребує потужної відеокарти для аналогічних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.