Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Pro та AMD Ryzen 5 7540U — два потужних процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. M1 Pro від Apple (2021) пропонує 10 ядер із високою багатопотоковою продуктивністю, тоді як Ryzen 5 7540U (2023) — це сучасний чип AMD на архітектурі Zen 4, орієнтований на енергоефективність. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 55 балів, але демонструють різні сильні сторони в тестах.

Короткий висновок. Apple M1 Pro виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (12108 проти 9892) та Geekbench 6 (10305 проти 8822). Він також швидше працює з компіляцією коду та обробкою PDF. Натомість AMD Ryzen 5 7540U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1789 проти 1529) і трохи вищу швидкість у трасуванні променів. Обидва чипи мають однакову енергоефективність, тому вибір залежить від ваших завдань: M1 Pro кращий для багатозадачності, Ryzen 5 — для однопотокових додатків.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Pro значно випереджає AMD Ryzen 5 7540U в Cinebench R23 (12108 проти 9892) та Geekbench 6 (10305 проти 8822).
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7540U має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1789 проти 1529) та Geekbench 6 (2405 проти 2328).
  • Швидкість компіляції: M1 Pro компілює 82.4 Klines/sec, тоді як Ryzen 5 — 63.6 Klines/sec, що робить його кращим для розробників.
  • Трасування променів: AMD Ryzen 5 7540U обробляє 13.3 Mpixels/sec проти 10.7 Mpixels/sec у M1 Pro, демонструючи невелику перевагу в графічних завданнях.
  • Обробка фото: Apple M1 Pro обробляє 102.5 images/sec, що значно більше за 72.2 images/sec у Ryzen 5, що важливо для фотографів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 9892

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 8822

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 66M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 211.3 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 975 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 18685

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 32x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon 740M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 2048 256
TMUs 128 16
ROPs 64 8
Обчислювальні блоки 256 4
TGP 30 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 5 7540U має трохи кращу інтегровану графіку в трасуванні променів (13.3 проти 10.7 Mpixels/sec), але обидва чипи не призначені для важких ігор. Для ігор краще обирати ноутбук з дискретною відеокартою.

Чи варто обирати Apple M1 Pro для роботи з відео?

Так, M1 Pro демонструє вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 12108), що прискорює рендеринг та експорт відео. Він також швидше обробляє фото (102.5 images/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням. Вибір залежить від інших характеристик.

Який процесор краще підходить для програмування?

Apple M1 Pro краще підходить для компіляції коду (82.4 Klines/sec проти 63.6 Klines/sec), що робить його оптимальним для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи можна порівнювати M1 Pro та Ryzen 5 7540U за ціною?

Ціни на обидва процесори не вказані, але M1 Pro зазвичай встановлюється в дорожчі моделі MacBook Pro, тоді як Ryzen 5 7540U — в ноутбуки середнього цінового сегмента. Вартість залежить від конкретного пристрою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.