Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 7 5600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Pro та AMD Ryzen 7 5600X3D — це два потужних процесори, що належать до різних архітектурних таборів. M1 Pro, випущений у 2021 році, вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 7 5600X3D (2024) пропонує унікальний 3D V-Cache для ігор. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Pro випереджає AMD Ryzen 7 5600X3D за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2328 проти 1985) та багатопотоковою (Cinebench R23: 12108 проти 10232), а також демонструє кращу енергоефективність. Однак Ryzen 7 5600X3D має вищий показник у трасуванні променів (14.9 проти 10.7 Mpixels/sec) та близький результат у Passmark (багатоядерний: 21953 проти 21864). Якщо вам потрібна універсальність і робота з графікою — обирайте M1 Pro. Для ігор із 3D V-Cache — Ryzen 7 5600X3D.

Основні відмінності

  • Apple M1 Pro має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 2328 проти 1985 у Ryzen 7 5600X3D.
  • У багатоядерному Cinebench R23 M1 Pro набирає 12108 балів, що на 18% більше, ніж 10232 у конкурента.
  • Ryzen 7 5600X3D випереджає M1 Pro у трасуванні променів (14.9 проти 10.7 Mpixels/sec) та обробці фону (45.5 проти 36.9 images/sec).
  • M1 Pro значно швидший у компіляції Clang (82.4 проти 60.8 Klines/sec) та стисненні файлів (1230 проти 984.7 MB/sec).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але M1 Pro має вищий загальний рейтинг (55 проти 51).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1402
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 10232

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 984.7 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 60.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 174.5 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 223.4 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 194.1 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 45.5 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 1985
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 8781

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 66.2 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 37.6 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 182M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 15.2 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 248.3 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 2464 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 3196
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 21953

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 33x
Кеш 3-го рівня Немає даних 96 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1296 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2048 Немає даних
TMUs 128 Немає даних
ROPs 64 Немає даних
Обчислювальні блоки 256 Немає даних
TGP 30 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Pro чи AMD Ryzen 7 5600X3D?

AMD Ryzen 7 5600X3D має 3D V-Cache, що покращує ігрову продуктивність, але M1 Pro також демонструє гідні результати завдяки потужній інтегрованій графіці. Для ігор на ПК краще обрати Ryzen.

Чи варто вибирати Apple M1 Pro для професійної роботи?

Так, M1Pro чудово підходить для відеомонтажу, компіляції коду та роботи з графікою завдяки високій багатопотоковій продуктивності та енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 Pro зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі.

Чи підтримує AMD Ryzen 7 5600X3D інтегровану графіку?

Так, Ryzen 7 5600X3D має інтегровану графіку, але її продуктивність нижча, ніж у M1 Pro (рейтинг 32 проти 34).

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M1 Pro виграє завдяки вищим показникам у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 12108 проти 10232), що робить його кращим вибором для одночасної роботи з кількома додатками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.