Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 7 5700G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагання між ARM-архітектурою Apple та x86 від AMD досягло нового рівня. Apple M1 Pro, випущений у жовтні 2021 року, став символом енергоефективності та потужності в ноутбуках MacBook Pro. Натомість AMD Ryzen 7 5700G (квітень 2021) — це гібридний процесор із потужною інтегрованою графікою для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розберемо, який чип краще справляється з різними завданнями: від компіляції коду до обробки фото та ігор.

Короткий висновок. Обидва процесори мають майже однаковий загальний рейтинг (55 vs 54), але їхні сильні сторони різняться. Apple M1 Pro лідирує в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2328 vs 2074) та швидкості обробки фото (102,5 проти 72,8 зображень/с). Він також значно енергоефективніший. AMD Ryzen 7 5700G перемагає в багатоядерних сценаріях Cinebench R23 (14047 vs 12108) і рендерингу (Ray tracing: 19,4 проти 10,7 Мпікс/с). Якщо вам потрібна мобільність і робота з медіа — обирайте M1 Pro. Для стаціонарного ПК з інтегрованою графікою та важкими обчисленнями — Ryzen 7 5700G.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Apple M1 Pro випереджає Ryzen 7 5700G у Geekbench 6 (2328 проти 2074) та Passmark (3804 проти 3284), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Багатоядерна потужність: AMD Ryzen 7 5700G набирає 14047 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 12108 у M1 Pro, а також лідирує в Passmark (24552 проти 21864).
  • Рендеринг та графіка: Ryzen 7 5700G швидше обробляє трасування променів (19,4 проти 10,7 Мпікс/с) і розмиття фону (41,7 проти 36,9 зображень/с), тоді як M1 Pro краще в обробці фото (102,5 проти 72,8 зображень/с).
  • Компіляція та стиснення: M1 Pro швидше стискає файли (1230 проти 965,6 МБ/с) і незначно випереджає в компіляції Clang (82,4 проти 80,3 Klines/с).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але M1 Pro традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1509
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 14047

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 965.6 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 80.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 190.4 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 309.1 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 212.3 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 41.7 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 72.8 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 19.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 2074
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 9839

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 92.5 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 51.4 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 60M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 33.5M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 20.5 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 318.3 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 1014 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 21.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 3284
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 24552

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 13 квітня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 38x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 2048 512
TMUs 128 32
ROPs 64 8
Обчислювальні блоки 256 8
TGP 30 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5700G
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M1 Pro чи AMD Ryzen 7 5700G?

AMD Ryzen 7 5700G має потужнішу інтегровану графіку (Ray tracing 19,4 проти 10,7 Мпікс/с), тому краще справляється з іграми без дискретної відеокарти. M1 Pro також здатний запускати багато ігор, але через обмеження ARM-сумісності поступається в асортименті.

Чи варто вибирати Apple M1 Pro для професійної роботи з фото та відео?

Так, M1 Pro демонструє вищу швидкість обробки фото (102,5 проти 72,8 зображень/с) і стиснення файлів (1230 МБ/с). Його енергоефективність та оптимізація в macOS роблять його чудовим вибором для творчих завдань.

Який процесор швидше компілює код?

Apple M1 Not випереджає Ryzen 7 5700G у компіляції Clang (82,4 проти 80,3 Klines/с) та HTML5 Browser (249,1 проти 190,4 сторінок/с). Для розробників, які працюють у macOS, M1 Pro буде ефективнішим.

Чи можна порівнювати M1 Pro та Ryzen 7 5700G за продуктивністю в іграх?

Так, але важливо враховувати, що M1 Pro працює на ARM-архітектурі, тому не всі ігри для x86 доступні. Ryzen 7 5700G має кращу сумісність і вищу продуктивність у трасуванні променів, що робить його кращим для ігрових збірок ПК.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M1 Pro на ARM-архітектурі традиційно споживає менше енергії, що дозволяє ноутбукам працювати довше без підзарядки. Ryzen 7 5700G потребує більше охолодження та живлення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.