Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 7 5700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Pro та AMD Ryzen 7 5700U — це два потужні процесори для ноутбуків, що з'явилися у 2021 році. M1 Pro побудований на архітектурі ARM і призначений для MacBook Pro, тоді як Ryzen 7 5700U — це енергоефективний чип AMD для ультрабуків на Windows. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, швидкість роботи з файлами, графікою та багатозадачність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M1 Pro значно випереджає AMD Ryzen 7 5700U за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 33%, багатопотокова — на 34%, а швидкість компіляції коду майже вдвічі більша. M1 Pro також краще справляється з обробкою фото та PDF. Водночас Ryzen 7 5700U демонструє гідний рівень енергоефективності (100 балів) і може бути вигіднішим вибором для бюджетних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для професійних завдань — обирайте M1 Pro. Для повсякденної роботи та економії коштів підійде Ryzen 7 5700U.

Основні відмінності

  • Apple M1 Pro має вищу однопотокову продуктивність: 61 бал проти 46 у Ryzen 7 5700U, що підтверджується тестами Geekbench 6 (2328 vs 1605).
  • Багатопотокова продуктивність M1 Pro на 34% вища: 12108 балів у Cinebench R23 проти 9042 у Ryzen 7 5700U.
  • M1 Pro значно швидше компілює код (82.4 Klines/sec) та обробляє файли (1230 MB/sec) порівняно з Ryzen 7 5700U (43.4 Klines/sec та 504.6 MB/sec відповідно).
  • Інтегрована графіка M1 Pro оцінюється в 34 бали проти 24 у Ryzen 7 5700U, що дає перевагу в обробці фото (102.5 vs 55.9 зображень/сек).
  • Ryzen 7 5700U має однакову з M1 Pro енергоефективність (100 балів), але поступається в усіх інших тестах продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1260
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 9042

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 504.6 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 43.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 138 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 208.6 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 132.7 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 32.1 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 55.9 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 1605
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 6562

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 61 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 33.7 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 29M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 12.8 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 221.8 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 628 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 2587
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 15837

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 2 (Lucienne)
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 1,8 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 18x
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 10-25 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 2048 512
TMUs 128 32
ROPs 64 8
Обчислювальні блоки 256 8
TGP 30 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс 1,95 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5700U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M1 Pro чи AMD Ryzen 7 5700U?

Apple M1 Pro має вищий показник інтегрованої графіки (34 бали проти 24) і кращу швидкість рейтрейсингу (10.7 Mpixels/sec проти 13.2 у Ryzen). Однак Ryzen 7 5700U може бути суміснішим з іграми на Windows. Для ігор на Mac краще M1 Pro.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 7 5700U у 2024 році?

Так, Ryzen 7 5700U залишається хорошим вибором для офісних завдань, перегляду відео та легкої роботи. Його продуктивність достатня для більшості повсякденних сценаріїв, а ціна часто нижча, ніж у MacBook з M1 Pro.

Який процесор швидше працює з відео та фото?

Apple M1 Pro значно швидше: обробка фото — 102.5 зображень/сек проти 55.9 у Ryzen, а фоновий блюр — 36.9 зображень/сек проти 32.1. M1 Pro краще підходить для професійної роботи з медіа.

Чи можна порівнювати Apple M1 Pro та AMD Ryzen 7 5700U за енергоефективністю?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), що робить їх однаково економними. Однак M1 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M1 Pro значно швидше: компіляція коду Clang — 82.4 Klines/sec проти 43.4 у Ryzen. M1 Pro також випереджає в обробці HTML (249.1 стор./сек проти 138). Для розробників M1 Pro — кращий вибір.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.