Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M1 Pro та AMD Ryzen 9 5950X — це двобій двох архітектур: ARM-чипа від Apple та флагманського x86-процесора AMD. M1 Pro, створений для MacBook Pro, вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 9 5950X з 16 ядрами та 32 потоками є одним із найпотужніших десктопних CPU. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M1 Pro ідеально підходить для мобільних пристроїв, де важливі автономність та тиха робота, а також для творчих завдань завдяки потужному медіа-рушію. AMD Ryzen 9 5950X — абсолютний лідер у багатопотокових обчисленнях, компіляції коду та рендерингу, але потребує потужного охолодження та окремої відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у стаціонарному ПК — обирайте Ryzen, якщо мобільність та енергоефективність — M1 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5950X набирає 26017 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 12108 у M1 Pro, що робить його значно потужнішим у рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: M1 Pro споживає значно менше енергії, що дозволяє використовувати його в ноутбуках без активного охолодження, тоді як Ryzen 9 5950X потребує потужного кулера.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro має вбудований графічний процесор, який забезпечує хорошу продуктивність у фото- та відеообробці, тоді як Ryzen 9 5950X не має інтегрованої графіки і вимагає дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 5950X трохи випереджає M1 Pro в одноядерних тестах (1614 проти 1529 у Cinebench R23), але різниця незначна.
  • Спеціалізовані завдання: M1 Pro швидше обробляє тексти (246.4 стор./сек) та фото (102.5 зобр./сек), тоді як Ryzen 9 5950X лідирує в компіляції Clang (147.1 Klines/сек) та трасуванні променів (38.4 Mpixels/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 26017

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 12728

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 45602

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Немає

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 8 32
Частота 3.2 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 10 32
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 34x
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1296 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2048 Немає даних
TMUs 128 Немає даних
ROPs 64 Немає даних
Обчислювальні блоки 256 Немає даних
TGP 30 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M1 Pro чи AMD Ryzen 9 5950X?

Для ігор краще AMD Ryzen 9 5950X завдяки вищій тактовій частоті та сумісності з потужними дискретними відеокартами. M1 Pro має інтегровану графіку, яка підходить для менш вимогливих ігор.

Чи можна порівнювати Apple M1 Pro та AMD Ryzen 9 5950X безпосередньо?

Так, але слід враховувати, що M1 Pro — це ARM-процесор для ноутбуків, а Ryzen 9 5950X — x86-процесор для десктопів. Вони мають різні архітектури та цільові сценарії використання.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M1 Pro набагато енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі та оптимізації під macOS. Він споживає значно менше енергії, що дозволяє ноутбукам працювати довше без підзарядки.

Для яких завдань краще підходить AMD Ryzen 9 5950X?

AMD Ryzen 9 5950X ідеальний для багатопотокових завдань: рендеринг відео, 3D-моделювання, компіляція коду, наукові розрахунки та інші ресурсоємні процеси.

Чи варто купувати Apple M1 Pro у 2024 році?

Так, M1 Pro досі актуальний для роботи з відео, фото, програмування та офісних завдань. Він забезпечує відмінну продуктивність та автономність, особливо в MacBook Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.