Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 9 6900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Pro та AMD Ryzen 9 6900HX — два потужні процесори, які змагаються за місце в ноутбуках для професіоналів та геймерів. M1 Pro, випущений у 2021 році, вражає енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю, тоді як Ryzen 9 6900HX (2022 рік) пропонує вищу багатоядерну потужність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори мають майже однаковий загальний рейтинг (55 проти 54), але їхні сильні сторони різняться. Apple M1 Pro лідирує в енергоефективності (100 балів) та однопотоковій продуктивності (61 бал), що робить його ідеальним для творчих завдань на MacBook. AMD Ryzen 9 6900HX випереджає в багатопотоковій продуктивності (24 бали) та інтегрованій графіці (35 балів), що краще підходить для ігор та ресурсоємних обчислень. Якщо вам потрібна автономність і плавна робота в macOS — обирайте M1 Pro. Для максимальної багатоядерної потужності в Windows — Ryzen 9 6900HX.

Основні відмінності

  • Енергоефективність: Apple M1 Pro має ідеальний показник 100 балів, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках, тоді як Ryzen 9 6900HX отримав 100 балів за тією ж шкалою, але на практиці споживає більше енергії під навантаженням.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Pro набирає 61 бал проти 57 у Ryzen, що підтверджується вищими результатами Geekbench 6 (2328 проти 2004) та Passmark одноядерний (3804 проти 3444).
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 6900HX випереджає з 24 балами проти 23, демонструючи кращі результати в Cinebench R23 багатоядерний (14136 проти 12108) та Passmark багатоядерний (24781 проти 21864).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 6900HX має невелику перевагу (35 балів проти 34), що підтверджується вищою швидкістю рейтрейсингу (20 Mpixels/sec проти 10.7).
  • Швидкість обробки даних: M1 Pro швидше стискає файли (1230 MB/sec проти 984.2) та обробляє текст (246.4 pages/sec проти 209.8), тоді як Ryzen краще рендерить PDF (331.2 Mpixels/sec проти 271.3).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1565
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 14136

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 984.2 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 80.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 221.3 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 331.2 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 209.8 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 34.6 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 82.9 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 20 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 2004
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 10271

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 91.2 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 19.5 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 311.5 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 1183 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 3444
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 24781

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 33x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 45 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2400 МГц
Шейдерні блоки 2048 768
TMUs 128 48
ROPs 64 32
Обчислювальні блоки 256 12
TGP 30 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс 3,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 6900HX
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 6900HX має вищу багатоядерну продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо на Windows-ноутбуках.

Чи варто обирати Apple M1 Pro для роботи з відео?

Так, M1 Pro забезпечує високу однопотокову продуктивність та енергоефективність, що ідеально для відеомонтажу в Final Cut Pro та інших оптимізованих програмах macOS.

Який процесор має кращу автономність?

Apple M1 Pro відомий своєю енергоефективністю, що забезпечує значно довший час роботи від батареї порівняно з AMD Ryzen 9 6900HX.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Обидва процесори встановлюються в ноутбуки різних цінових категорій, тому вартість залежить від конкретної моделі, а не самого чипа.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

AMD Ryzen 9 6900HX має невелику перевагу в багатопотоковій продуктивності, що робить його кращим для одночасного запуску кількох важких програм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.