Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Pro vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Pro (2021) та AMD Ryzen 9 8945HS (2023) — два потужні процесори для ноутбуків, кожен зі своїми сильними сторонами. M1 Pro побудований на ARM-архітектурі та славиться енергоефективністю, тоді як Ryzen 9 8945HS — це сучасний x86-чип із високою багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо результати бенчмарків, оцінки продуктивності та ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 8945HS випереджає Apple M1 Pro за більшістю синтетичних тестів: однопотокова продуктивність вища на ~15%, багатопотокова — на ~40% (Cinebench R23 багатоядерний: 17079 vs 12108). Водночас M1 Pro демонструє відмінну енергоефективність (оцінка 100) і конкурентні результати в реальних завданнях, як-от обробка фото. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте Ryzen. Для автономних пристроїв із тривалим часом роботи — M1 Pro.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 8945HS має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2616 проти 2328) та кращу багатопотокову (Cinebench R23: 17079 проти 12108).
  • Apple M1 Pro випереджає в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але M1 Pro досягає цього з меншим TDP).
  • Ryzen 9 8945HS значно швидший у трасуванні променів (24.3 Mpixels/sec проти 10.7) та рендерингу PDF (399.1 проти 271.3).
  • M1 Pro показує кращий результат у стисненні файлів (1230 MB/sec проти 1220), хоча різниця мінімальна.
  • AMD Ryzen 9 8945HS вийшов на два роки пізніше (грудень 2023 проти жовтня 2021), що частково пояснює його перевагу в продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1529 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 17079

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 1220 MB/sec
Clang compilation 82.4 Klines/sec 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 249.1 pages/sec 253.8 pages/sec
PDF Renderer 271.3 Mpixels/sec 399.1 Mpixels/sec
Text processing 246.4 pages/sec 288.7 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 65.6 images/sec
Photo processing 102.5 images/sec 102.8 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 24.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2328 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 10305 13316

PassMark

Integer math 46.1 GOps/sec 102.8 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 62.6 GOps/sec
Find prime numbers 274M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 32.7M Strings/sec 40.7M Strings/sec
Data encryption 12.2 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 353.2 MBytes/sec
Physics 2683 Frames/sec 1404 Frames/sec
Extended instructions 11.9B Matrices/sec 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3804 3877
Passmark CPU (багатоядерний) 21864 29463

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 18 жовтня 2021 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 4.0 ГГц
Ядер 2 Немає даних
Потоковий 2 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 24МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 40x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 33,7 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Pro GPU (16-core) Radeon 780M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 2048 768
TMUs 128 48
ROPs 64 32
Обчислювальні блоки 256 12
TGP 30 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 5,3 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Pro чи AMD Ryzen 9 8945HS?

AMD Ryzen 9 8945HS має вищу оцінку інтегрованої графіки (42 проти 34) і кращі результати в трасуванні променів (24.3 проти 10.7 Mpixels/sec), тому він більш придатний для ігор, особливо на ноутбуках із дискретною графікою.

Чи варто вибирати Apple M1 Pro через енергоефективність?

Так, M1 Pro відомий своєю енергоефективністю, що забезпечує довший час автономної роботи. Якщо вам важлива мобільність і менше нагрівання, M1 Pro — чудовий вибір.

Який процесор швидше у відеомонтажі?

AMD Ryzen 9 8945HS має вищу багатопотокову продуктивність (Passmark багатоядерний: 29463 проти 21864), що дає перевагу в рендерингу відео. Однак M1 Pro оптимізований для програм Apple, тому в Final Cut Pro може бути швидшим.

Чи підтримує Apple M1 Pro сучасні стандарти пам'яті?

M1 Pro використовує уніфіковану пам'ять LPDDR5, що забезпечує високу пропускну здатність, але не підтримує DDR5 або LPDDR5X, як Ryzen 9 8945HS. Однак для більшості завдань цього достатньо.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 9 8945HS значно швидший у компіляції Clang (110.8 Klines/sec проти 82.4), тому для розробки під x86 він буде ефективнішим. M1 Pro добре підходить для ARM-орієнтованих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.