Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 5 5600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Ultra та AMD Ryzen 5 5600H — два процесори, що представляють різні підходи до обчислювальної потужності. M1 Ultra, випущений у 2022 році, є флагманським чипом Apple для професійних завдань, тоді як Ryzen 5 5600H (2021) — популярний мобільний CPU для ігрових та робочих ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: від синтетичних тестів до реальної продуктивності в багатопотокових та однопотокових сценаріях.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 5 5600H у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 23841 проти 9699, а Geekbench 6 багатоядерний — 18530 проти 6779. M1 Ultra також демонструє кращу однопотокову продуктивність (1510 проти 1367 у Cinebench) та вищу швидкість обробки даних (наприклад, компіляція Clang — 189 Klines/sec проти 53.2). Однак Ryzen 5 5600H має нижчий загальний рейтинг (48 проти 65) і програє в енергоефективності. Для професійної роботи з відео, 3D-рендерингом або програмуванням M1 Ultra є кращим вибором, тоді як Ryzen 5 5600H підійде для бюджетних ігрових ноутбуків.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra набирає 23841 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 9699 у Ryzen 5 5600H, що робить його більш ніж удвічі потужнішим у завданнях, як-от рендеринг або компіляція.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Ultra випереджає Ryzen 5 5600H у Cinebench R23 (одноядерний) — 1510 проти 1367, а також у Geekbench 6 (одноядерний) — 2436 проти 1850.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно кращу інтегровану графіку (53 бали проти 26), що проявляється в тестах обробки зображень (151.4 images/sec проти 47.4) та трасуванні променів (27.8 Mpixels/sec проти 13.8).
  • Швидкість обробки даних: M1 Ultra значно швидше стискає файли (2000 MB/sec проти 604.2), компілює код (189 Klines/sec проти 53.2) та обробляє PDF (548.8 Mpixels/sec проти 175.5).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1367
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 9699

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 604.2 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 53.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 109.3 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 175.5 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 194.4 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 32.8 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 47.4 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 13.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 1850
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 6779

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 61.2 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 33.9 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 21.8M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 211.8 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 729 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 2947
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 16988

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 16 6
Потоковий 16 12
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 6
Кількість потоків 20 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 33x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon RX Vega 7
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 8192 448
TMUs 512 28
ROPs 256 8
Обчислювальні блоки 1024 7
TGP 120 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 5600H
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 5 5600H?

Для ігор AMD Ryzen 5 5600H може бути кращим через ширшу сумісність з іграми на x86, але M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку. Однак Ryzen 5 5600H часто використовується з дискретними відеокартами, що дає перевагу в ігрових ноутбуках.

Чи варто купувати Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 23841) та потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг і обробку відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM, що робить його ефективнішим у реальних завданнях.

Чи підходить AMD Ryzen 5 5600H для програмування?

Так, Ryzen 5 5600H підходить для програмування завдяки хорошій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний — 1367), але M1 Ultra значно швидше компілює код (189 Klines/sec проти 53.2), тому кращий для великих проектів.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M1 Ultra значно кращий для багатозадачності завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark CPU багатоядерний — 41175 проти 16988), що дозволяє одночасно працювати з кількома важкими додатками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.