Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 5 7535HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Ultra та AMD Ryzen 5 7535HS — це два процесори різних архітектур, що орієнтовані на різні сегменти. M1 Ultra, випущений у 2022 році, є флагманським чипом Apple для професійних завдань, тоді як Ryzen 5 7535HS (2023) — мобільний процесор середнього рівня для ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно перевершує AMD Ryzen 5 7535HS у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 10900) та швидкості обробки даних (стиснення файлів: 2000 MB/s проти 839.8 MB/s). Однак Ryzen 5 7535HS демонструє гідну однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1488 проти 1510) і виграє у свіжішій даті виходу. Для професійних завдань, як-от рендеринг або компіляція, M1 Ultra є беззаперечним лідером, тоді як Ryzen 5 7535HS краще підійде для повсякденних сценаріїв у мобільних пристроях.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra має вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (23841 проти 10900), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Швидкість стиснення файлів: M1 Ultra обробляє 2000 MB/s, тоді як Ryzen 5 7535HS — лише 839.8 MB/s, що вказує на перевагу в архівних завданнях.
  • Компіляція коду: M1 Ultra компілює 189 Klines/s проти 58.3 Klines/s у Ryzen, що критично для розробників.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має вищий бал за інтегровану графіку (53 проти 29), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях.
  • Дата виходу: Ryzen 5 7535HS новіший (січень 2023 проти березня 2022), що може означати підтримку новітніх технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 10900

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 839.8 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 58.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 154.2 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 218.8 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 192 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 39.2 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 15 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 1934
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 8047

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 63.9 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 36.3 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 50M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 23.1M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 14.2 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 229.2 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 874 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 3165
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 18408

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon 660M

Процесор

Ядер 16 6
Потоковий 16 12
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 6
Кількість потоків 20 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,55 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 33x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon 660M
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 8192 384
TMUs 512 24
ROPs 256 16
Обчислювальні блоки 1024 6
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7535HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 5 7535HS?

Apple M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (бал 53 проти 29), що забезпечує кращу продуктивність в іграх, особливо в поєднанні з оптимізованим ПЗ. Однак Ryzen 5 7535HS може бути вигіднішим у мобільних ноутбуках.

Чи варто вибирати Apple M1 Ultra для роботи з відео?

Так, M1 Ultra значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 23841), що робить його ідеальним для рендерингу відео та роботи з 4K/8K матеріалами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але M1 Ultra забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM, що робить його ефективнішим у професійних сценаріях.

Чи підходить AMD Ryzen 5 7535HS для програмування?

Ryzen 5 7535HS підходить для легких завдань, але для компіляції великих проєктів M1 Ultra швидший (189 Klines/s проти 58.3 Klines/s). Для веб-розробки або скриптів Ryzen буде достатньо.

Який процесор кращий для повсякденного використання?

Для звичайних завдань (браузинг, офіс, відео) обидва процесори справляються добре, але Ryzen 5 7535HS може бути вигіднішим через нижчу ціну в ноутбуках, тоді як M1 Ultra орієнтований на професіоналів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.