Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 5 7600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Ultra та AMD Ryzen 5 7600X3D — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та цільові аудиторії. M1 Ultra, випущений у 2022 році, вражає багатоядерною продуктивністю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 5 7600X3D (2024) робить ставку на однопотокову швидкість та ігрову оптимізацію. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 13469) та енергоефективності, що робить його ідеальним для професійної роботи з відео, 3D-рендерингом і компіляцією коду. Натомість AMD Ryzen 5 7600X3D пропонує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2662 проти 2436) і кращу інтегровану графіку для ігор. Якщо вам потрібна максимальна багатоядерна потужність — обирайте M1 Ultra, а для ігор та повсякденних завдань — Ryzen 5 7600X3D.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M1 Ultra майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (23841 проти 13469) та Passmark (41175 проти 26055).
  • Однопотокова швидкість: AMD Ryzen 5 7600X3D випереджає в Geekbench 6 одноядерному (2662 проти 2436) та Cinebench R23 одноядерному (1702 проти 1510).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно потужнішу вбудовану графіку (53 бали проти 37), що важливо для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: M1 Ultra лідирує в компіляції Clang (189 Klines/sec проти 90.5) та обробці фото (151.4 images/sec проти 89.4), тоді як Ryzen 5 7600X3D швидший у текстовій обробці (269 pages/sec проти 250.5).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1702
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 13469

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 1430 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 90.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 261.1 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 304.1 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 269 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 58.9 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 89.4 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 2662
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 12393

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 74.6 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 44.1 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 245M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 34.8M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 16.3 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 284.6 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 2952 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 3610
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 26055

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 2 вересня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Raphael)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 16 6
Потоковий 16 12
Частота 3.2 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 6
Кількість потоків 20 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 41x
Кеш 3-го рівня Немає даних 96 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд 11,2 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура Немає даних 89°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 8192 128
TMUs 512 8
ROPs 256 4
Обчислювальні блоки 1024 2
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7600X3D
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 5 7600X3D?

AMD Ryzen 5 7600X3D краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігрових платформ. M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, але обмежений екосистемою macOS.

Чи варто вибирати Apple M1 Ultra для професійної роботи?

Так, M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції завдяки високій багатоядерній продуктивності та енергоефективності. Однак переконайтеся, що ваше програмне забезпечення підтримує ARM.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності, але Apple M1 Ultra демонструє кращу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM, що робить його ідеальним для ноутбуків і компактних систем.

Чи можна порівнювати M1 Ultra та Ryzen 5 7600X3D за ціною?

Оскільки ціни не вказані, варто враховувати, що M1 Ultra зазвичай встановлюється в дорожчі пристрої Apple, тоді як Ryzen 5 7600X3D — доступніший процесор для ПК на Windows. Вибір залежить від бюджету та платформи.

Який процесор краще впорається з багатозадачністю?

Apple M1 Ultra значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 13469), тому він краще підходить для одночасної роботи з важкими додатками, такими як віртуальні машини чи рендеринг.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.