Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 7 3750H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Ultra та AMD Ryzen 7 3750H — це два процесори з різних епох та архітектур. M1 Ultra, випущений у 2022 році, є флагманським чипом Apple для професійних завдань, тоді як Ryzen 7 3750H (2019 рік) орієнтований на ігрові ноутбуки середнього рівня. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в одно- та багатоядерній продуктивності, енергоефективності, інтегрованій графіці та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 7 3750H за всіма показниками продуктивності. У багатоядерному Cinebench R23 M1 Ultra набирає 23841 бал проти 4081 у Ryzen, що майже в 6 разів більше. Geekbench 6 також демонструє перевагу M1 Ultra: 2436 проти 1125 в одноядерному та 18530 проти 3303 у багатоядерному тестах. Проте Ryzen 7 3750H має нижче енергоспоживання та може бути цікавий для бюджетних ігрових ноутбуків, тоді як M1 Ultra — вибір для професійної роботи з відео, 3D-рендерингом та компіляцією.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M1 Ultra набирає 23841 бал у Cinebench R23, що в 5,8 раза більше, ніж 4081 у Ryzen 7 3750H.
  • Одноядерна продуктивність: M1 Ultra (2436 балів Geekbench 6) на 116% швидший за Ryzen 7 3750H (1125 балів).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно потужнішу графіку (53 бали проти 17), що дає змогу обробляти 42,3 зображення/сек проти 14 у Ryzen.
  • Енергоефективність: M1 Ultra отримує 100 балів, але Ryzen 7 3750H також має 100 балів, що вказує на високу ефективність обох чипів у своїх архітектурах.
  • Швидкість компіляції та стиснення: M1 Ultra компілює 189 Klines/sec (Clang) та стискає 2000 MB/sec, тоді як Ryzen — лише 24,9 Klines/sec та 278,9 MB/sec відповідно.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 904
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 4081

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 278.9 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 24.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 77 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 108.3 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 101.8 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 14 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 29 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 5.82 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 1125
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 3303

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 28.3 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 14.6 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 17M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 13.3M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 7.4 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 113.5 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 430 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 4.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 2079
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 8096

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen+ (Picasso)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon RX Vega 10

Процесор

Ядер 16 4
Потоковий 16 8
Частота 3.2 ГГц 2.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 4
Кількість потоків 20 8
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 23x
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 12-35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP5
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon RX Vega 10
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 8192 640
TMUs 512 40
ROPs 256 16
Обчислювальні блоки 1024 10
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-2400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 3750H
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 7 3750H?

AMD Ryzen 7 3750H краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор. M1 Ultra має потужну графіку, але через архітектуру ARM кількість ігор обмежена.

Чи варто купувати Apple M1 Ultra у 2025 році?

Так, M1 Ultra залишається дуже продуктивним для професійних завдань: відеомонтаж, 3D-рендеринг, компіляція. Однак для ігор або сумісності з Windows краще розглянути сучасні x86-процесори.

Який процесор енергоефективніший: M1 Ultra чи Ryzen 7 3750H?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M1 Ultra досягає значно вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM та 5-нм техпроцесу.

Чи можна замінити Ryzen 7 3750H на Apple M1 Ultra в ноутбуці?

Ні, це неможливо, оскільки M1 Ultra має зовсім інший сокет і архітектуру (ARM), а Ryzen 7 3750H використовує x86. Вони встановлені в різні платформи (Mac проти PC).

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Apple M1 Ultra значно швидший: обробляє 151,4 фото/сек та 548,8 Mpixels/сек у PDF-рендерингу, тоді як Ryzen 7 3750H — лише 29 фото/сек та 108,3 Mpixels/сек відповідно.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.