Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 7 5800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо флагманський Apple M1 Ultra (2022) і мобільний AMD Ryzen 7 5800H (2021). M1 Ultra — це об'єднання двох кристалів M1 Max, що дає 20 ядер CPU та 64 ядра GPU, тоді як Ryzen 7 5800H — 8-ядерний 16-потоковий процесор на архітектурі Zen 3. Обидва орієнтовані на продуктивні ноутбуки, але M1 Ultra значно перевершує конкурента в багатопотокових завданнях та енергоефективності, хоча Ryzen 7 5800H залишається потужним рішенням для Windows-лептопів.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra — беззаперечний лідер за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 12231) та енергоефективністю (100 балів в обох, але M1 Ultra досягає цього на значно вищому рівні продуктивності). Він також має значно потужнішу інтегровану графіку (53 бали проти 30). AMD Ryzen 7 5800H — гідний вибір для Windows-ноутбуків, особливо в одноядерних завданнях, де він майже не поступається (1510 vs 1422). Однак для професійної роботи з відео, 3D-рендерингом та компіляцією коду M1 Ultra є кращим варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже вдвічі швидший за Ryzen 7 5800H у Cinebench R23 (23841 проти 12231) та Geekbench 6 (18530 проти 8100).
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M1 Ultra досягає такої ефективності при значно вищій продуктивності, що робить його ідеальним для безшумних і холодних ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra (53 бали) значно потужніший за Ryzen 7 5800H (30 балів), що дозволяє комфортно працювати з графікою та навіть грати в деякі ігри без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Ultra випереджає Ryzen 7 5800H у Geekbench 6 (2436 проти 1957) та Passmark (3868 проти 3044), але в Cinebench R23 різниця невелика (1510 проти 1422).
  • Спеціалізовані завдання: M1 Ultra значно швидший у компіляції коду (189 Klines/sec проти 64.4), обробці фото (151.4 images/sec проти 58.7) та трасуванні променів (27.8 Mpixels/sec проти 16).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1422
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 12231

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 718.1 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 64.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 140 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 254.6 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 201.4 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 58.7 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 1957
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 8100

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 82.3 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 45 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 28.5M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 17.2 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 828 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 18.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 3044
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 21015

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 16 8
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 20 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 32x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 8192 512
TMUs 512 32
ROPs 256 8
Обчислювальні блоки 1024 8
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5800H
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 7 5800H?

AMD Ryzen 7 5800H зазвичай кращий для ігор, оскільки більшість ігор оптимізовано під x86-архітектуру. Однак M1 Ultra з потужною інтегрованою графікою може запускати багато сучасних ігор через Rosetta 2, але поступається у сумісності.

Чи варто вибирати Apple M1 Ultra для роботи з відео?

Так, M1 Ultra ідеальний для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності, потужній інтегрованій графіці та апаратним прискорювачам. Він значно швидший за Ryzen 7 5800H у рендерингу та експорті.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M1 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності. У реальних сценаріях M1 Ultra споживає менше енергії на одиницю роботи, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи можна порівнювати M1 Ultra та Ryzen 7 5800H за ціною?

M1 Ultra встановлюється лише в дорогі Mac Studio та MacBook Pro, тоді як Ryzen 7 5800H — у більш доступні Windows-ноутбуки. Пряме порівняння цін ускладнене через різні платформи, але M1 Ultra зазвичай коштує значно дорожче.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

M1 Ultra значно швидший у компіляції коду (189 Klines/sec проти 64.4). Для розробки під екосистему Apple (Xcode, Swift) він ідеальний. Ryzen 7 5800H також добре справляється, але поступається в багатопотокових завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.