Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 7 8845HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагаються два гіганти: Apple зі своїм M1 Ultra та AMD із Ryzen 7 8845HS. Перший — це флагманський чип для професійних Mac, випущений у березні 2022 року. Другий — сучасний мобільний процесор для ноутбуків, анонсований у грудні 2023 року. Обидва мають високу енергоефективність, але їхні сильні сторони суттєво різняться. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові параметри, бенчмарки та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 16232) і має кращу інтегровану графіку (53 бали проти 42). Він ідеальний для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду. AMD Ryzen 7 8845HS, своєю чергою, демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2641 проти 2436) і трохи кращу швидкість у текстових завданнях. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність — обирайте M1 Ultra, а якщо важливіша швидкість в окремих додатках та свіжіша архітектура — Ryzen 7 8845HS.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже на 47% швидший у Cinebench R23 (23841 проти 16232), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 8845HS випереджає в Geekbench 6 (2641 проти 2436) і Cinebench R23 (1775 проти 1510), забезпечуючи більш чуйну роботу в повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має вищий показник (53 бали проти 42), що дає перевагу в графічних навантаженнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але M1 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що свідчить про кращу архітектуру.
  • Дата виходу: Ryzen 7 8845HS новіший (грудень 2023 проти березня 2022), що може означати підтримку сучасніших технологій та інтерфейсів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1775
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 16232

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 1350 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 102.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 263.3 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 390.3 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 274.7 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 58.5 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 101.8 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 2641
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 13261

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 88M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 40.5M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 20.9 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 352.9 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 1356 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 26.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 3778
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 28913

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 16 8
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 20 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 38x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon 780M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 8192 768
TMUs 512 48
ROPs 256 32
Обчислювальні блоки 1024 12
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 8845HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 7 8845HS?

Apple M1 Ultra має вищий бал інтегрованої графіки (53 проти 42), що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти. Однак Ryzen 7 8845HS може бути кращим у поєднанні з потужною окремою графікою завдяки вищій однопотоковій продуктивності.

Чи варто обирати M1 Ultra у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для професійних завдань (відеомонтаж, 3D-моделювання). Однак врахуйте, що це процесор 2022 року, і новіші чипи Apple (M2/M3) можуть бути ефективнішими.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним у розрахунку на ват.

Для яких завдань кращий AMD Ryzen 7 8845HS?

Ryzen 7 8845HS краще підходить для завдань, де важлива однопотокова швидкість: веб-серфінг, офісні програми, легкі ігри та робота з текстом. Він також новіший і може мати кращу підтримку сучасних стандартів.

Чи можна порівнювати M1 Ultra та Ryzen 7 8845HS за ціною?

Ціна не вказана, але M1 Ultra зазвичай встановлюється в дорогі професійні Mac, тоді як Ryzen 7 8845HS — у більш доступні ноутбуки. Вибір залежить від бюджету та екосистеми.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.