Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 7 Pro 6850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Ultra та AMD Ryzen 7 Pro 6850U — це два потужні процесори 2022 року, але з абсолютно різними цільовими аудиторіями. M1 Ultra створений для професійних робочих станцій Mac, тоді як Ryzen 7 Pro 6850U — енергоефективний чип для бізнес-ноутбуків. Давайте порівняємо їх продуктивність, енергоспоживання та можливості інтегрованої графіки, щоб зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 7 Pro 6850U за багатопотоковою продуктивністю: Cinebench R23 багатоядерний — 23841 проти 10032, а Geekbench 6 — 18530 проти 8517. M1 Ultra також має кращу інтегровану графіку (53 проти 31 бал) та вищу швидкість обробки фото, рендерингу та компіляції. Водночас обидва процесори мають відмінну енергоефективність (по 100 балів), але Ryzen 7 Pro 6850U споживає значно менше енергії (15-28 Вт проти 60-120 Вт у M1 Ultra). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для професійних завдань — обирайте M1 Ultra. Для мобільності, автономності та офісних завдань — Ryzen 7 Pro 6850U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra має більш ніж удвічі вищі результати в Cinebench R23 (23841 проти 10032) та Geekbench 6 (18530 проти 8517).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra набирає 53 бали проти 31 у Ryzen 7 Pro 6850U, що забезпечує кращу продуктивність у рендерингу та обробці зображень.
  • Швидкість компіляції: Clang compilation у M1 Ultra становить 189 Klines/sec, тоді як у конкурента — лише 64.7 Klines/sec.
  • Обробка файлів: File compression у M1 Ultra — 2000 MB/sec, що вдвічі швидше за 953.7 MB/sec у Ryzen 7 Pro 6850U.
  • Енергоспоживання: Ryzen 7 Pro 6850U споживає 15-28 Вт, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків, тоді як M1 Ultra потребує 60-120 Вт і призначений для стаціонарних Mac.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 10032

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 953.7 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 64.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 184.5 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 260 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 203.6 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 37.3 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 69.1 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 2044
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 8517

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 80.1 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 43.1 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 26.8M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 16.1 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 250.6 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 997 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 16.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 3235
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 20799

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 20 квітня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 16 8
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 2.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 20 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 27x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 15-28 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 8192 768
TMUs 512 48
ROPs 256 32
Обчислювальні блоки 1024 12
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 Pro 6850U
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M1 Ultra значно потужніший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечує швидший рендеринг, обробку фото та компіляцію.

Чи можна порівнювати M1 Ultra та Ryzen 7 Pro 6850U за енергоефективністю?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 7 Pro 6850U споживає значно менше енергії (15-28 Вт), що робить його кращим для мобільних пристроїв.

Який процесор кращий для ігор?

M1 Ultra має кращу інтегровану графіку (53 проти 31 бала), що забезпечує вищу продуктивність у графічних завданнях, але обидва чипи не призначені для ігор високого класу.

Чи варто вибирати Ryzen 7 Pro 6850U для офісних завдань?

Так, Ryzen 7 Pro 6850U чудово підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами завдяки низькому енергоспоживанню та достатній однопотоковій продуктивності.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Apple M1 Ultra трохи випереджає Ryzen 7 Pro 6850U: Cinebench R23 одноядерний — 1510 проти 1493, Geekbench 6 — 2436 проти 2044. Різниця невелика, але M1 Ultra швидший.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.