Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 9 3900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Ultra та AMD Ryzen 9 3900X — це два потужні процесори, що представляють різні архітектури та покоління. M1 Ultra від Apple, випущений у 2022 році, вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 9 3900X від AMD, що дебютував у 2019 році, є перевіреним рішенням для продуктивних ПК. Порівняємо їх за ключовими параметрами: бенчмарками, однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також енергоспоживанням.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra випереджає AMD Ryzen 9 3900X у більшості синтетичних тестів, особливо в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2436 проти 1699) та багатопотоковій (Cinebench R23: 23841 проти 18682). M1 Ultra також має значно вищу швидкість обробки файлів (2000 MB/s проти 872 MB/s) та компіляції. Однак Ryzen 9 3900X може бути вигіднішим за ціною та сумісністю з платформою AM4. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і інтегрована графіка, обирайте M1 Ultra. Для збірки на ПК з можливістю апгрейду — Ryzen 9 3900X.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M1 Ultra значно швидший в однопотокових і багатопотокових завданнях за даними Geekbench 6 (2436/18530 проти 1699/10470) та Cinebench R23 (1510/23841 проти 1312/18682).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має кращу інтегровану графіку (рейтинг 53 проти 41), що дозволяє виконувати легкі ігрові та графічні завдання без дискретної відеокарти.
  • Робота з файлами: M1 Ultra обробляє файли зі швидкістю 2000 MB/s, що більш ніж удвічі перевищує показник Ryzen 9 3900X (872 MB/s).
  • Сумісність: Ryzen 9 3900X використовує сокет AM4 і підтримує DDR4, тоді як M1 Ultra є частиною екосистеми Apple і працює лише з Mac.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1312
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 18682

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 872.1 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 104.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 299.9 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 144.4 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 75.2 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 24.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 1699
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 10470

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 99.9 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 58.5 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 28.6 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 449.3 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 1808 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 2706
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 32621

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Немає даних
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Немає

Процесор

Ядер 16 12
Потоковий 16 24
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 20 24
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 38x
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1296 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 8192 Немає даних
TMUs 512 Немає даних
ROPs 256 Немає даних
Обчислювальні блоки 1024 Немає даних
TGP 120 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 3900X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 9 3900X?

Для ігор кращим є AMD Ryzen 9 3900X, оскільки він сумісний з дискретними відеокартами та має ширшу підтримку ігор. M1 Ultra має інтегровану графіку, але його ігрова продуктивність обмежена екосистемою macOS.

Чи варто купувати Apple M1 Ultra в 2024 році?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі Apple та потребуєте високої продуктивності для відеомонтажу, компіляції коду або роботи з графікою. M1 Ultra досі залишається потужним рішенням, особливо з огляду на енергоефективність.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M1 Ultra має вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 23841 проти 18682 у Ryzen 9 3900X, а також Geekbench 6 18530 проти 10470.

Чи можна порівнювати Apple M1 Ultra та AMD Ryzen 9 3900X за ціною?

Оскільки ціна не вказана, варто зазначити, що M1 Ultra зазвичай дорожчий і продається лише в складі Mac, тоді як Ryzen 9 3900X можна знайти дешевше на вторинному ринку.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Apple M1 Ultra краще підходить для відеомонтажу завдяки високій швидкості обробки файлів (2000 MB/s) та оптимізації в Final Cut Pro. Ryzen 9 3900X також справляється, але потребує потужної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.