Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 9 6900HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагання між архітектурою ARM та x86 триває. Apple M1 Ultra, створений для професійних завдань у Mac Studio, зустрічається з AMD Ryzen 9 6900HS — енергоефективним чипом для потужних ноутбуків. Обидві моделі вийшли 2022 року, але мають різну філософію: M1 Ultra вражає багатоядерною міццю, а Ryzen 9 6900HS пропонує збалансовану продуктивність для мобільних систем. Розберімося, хто лідирує в тестах та реальних сценаріях.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 9 6900HS у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 23841 проти 14030, а Geekbench 6 — 18530 проти 9682. M1 Ultra також лідирує в компіляції, обробці фото та PDF. Водночас Ryzen 9 6900HS демонструє дещо вищий одноядерний результат у Cinebench (1552 проти 1510) і кращу швидкість розмиття фону. Однак загальний рахунок 65 у M1 Ultra проти 54 у конкурента підтверджує: Apple M1 Ultra — вибір для професіоналів, яким потрібна максимальна обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M1 Ultra набирає 23841 бал у Cinebench R23, тоді як Ryzen 9 6900HS — лише 14030, що робить M1 Ultra майже вдвічі потужнішим у багатопотокових сценаріях.
  • Компіляція коду: M1 Ultra компілює 189 Klines/sec у Clang, а Ryzen 9 6900HS — 75.3 Klines/sec, що вдвічі повільніше для розробників.
  • Обробка зображень: M1 Ultra обробляє 151.4 images/sec фото, тоді як Ryzen 9 6900HS — лише 80.4 images/sec, що важливо для фоторедакторів.
  • Стиснення файлів: M1 Ultra досягає 2000 MB/sec, а Ryzen 9 6900HS — 842.2 MB/sec, що вдвічі швидше при роботі з архівами.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra отримує 53 бали за графіку, а Ryzen 9 6900HS — 34, що дає перевагу в легких іграх та відеомонтажі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1552
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 14030

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 842.2 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 75.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 196.9 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 301.7 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 214.9 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 47.6 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 80.4 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 18 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 2034
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 9682

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 88.7 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 49.2 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 31.2M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 18.7 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 298.9 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 1049 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 20.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 3285
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 23584

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 16 8
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 20 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 33x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2400 МГц
Шейдерні блоки 8192 768
TMUs 512 48
ROPs 256 32
Обчислювальні блоки 1024 12
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 3,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 6900HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 9 6900HS?

AMD Ryzen 9 6900HS має кращу сумісність із Windows-іграми, але M1 Ultra випереджає в інтегрованій графіці. Для ігор на Mac краще M1 Ultra, для ПК — Ryzen 9 6900HS.

Чи варто вибирати Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг та експорт відео, завдяки високим показникам Cinebench та Geekbench.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але M1 Ultra забезпечує вищу продуктивність на ват, що робить його ідеальним для компактних систем.

Чи підходить AMD Ryzen 9 6900HS для роботи з кодом?

Так, але M1 Ultra компілює код у 2.5 рази швидше, тому для серйозної розробки краще обрати Apple M1 Ultra.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Обидва справляються відмінно, але M1 Ultra пропонує вищу продуктивність у багатозадачності, тоді як Ryzen 9 6900HS трохи швидший в одноядерних сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.