Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Ultra та AMD Ryzen 9 7900X — це два потужних процесори, які з’явилися у 2022 році, але належать до різних світів: перший створений для екосистеми Mac, другий — для високопродуктивних ПК на x86. M1 Ultra вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 9 7900X пропонує вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність у синтетичних тестах. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у завданнях, що вимагають високої частоти та багатоядерної потужності (наприклад, рендеринг, компіляція, ігри), AMD Ryzen 9 7900X виграє завдяки вищим показникам у Cinebench R23 та Geekbench 6. Однак Apple M1 Ultra демонструє кращу енергоефективність та швидкість у роботі з файлами й фото, що робить його ідеальним для творчих професіоналів у закритій екосистемі Apple. Вибір залежить від вашої платформи та пріоритетів.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7900X перевершує M1 Ultra в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2873 проти 2436) та багатопотокових (Cinebench R23: 29300 проти 23841).
  • Енергоефективність: M1 Ultra має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 100 за шкалою, але в реальних умовах споживає менше енергії завдяки архітектурі ARM).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra отримує 53 бали проти 65 у Ryzen 9 7900X, однак у практичних завданнях, як-от обробка фото, M1 Ultra швидший (151.4 проти 121.8 зображень/с).
  • Бенчмарки: Ryzen 9 7900X лідирує в Passmark (одноядерний: 4255 проти 3868; багатоядерний: 51717 проти 41175), а M1 Ultra виграє у File compression (2000 проти 1810 MB/с).
  • Сумісність: M1 Ultra працює лише з macOS, тоді як Ryzen 9 7900X сумісний з Windows, Linux та широким спектром материнських плат.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 29300

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 18246

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 51717

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Raphael)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 16 12
Потоковий 16 24
Частота 3.2 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 20 24
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 47x
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд 13,14 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 170 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 8192 128
TMUs 512 8
ROPs 256 4
Обчислювальні блоки 1024 2
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 9 7900X?

AMD Ryzen 9 7900X кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. M1 Ultra обмежений екосистемою macOS.

Чи варто обирати Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій швидкості обробки файлів та фото, а також енергоефективності, що дозволяє працювати без перегріву.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 9 7900X перевершує M1 Ultra в багатопотокових тестах: Cinebench R23 29300 проти 23841, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Чи можна порівнювати M1 Ultra та Ryzen 9 7900X за енергоспоживанням?

Обидва мають високий рейтинг енергоефективності, але M1 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що важливо для ноутбуків та компактних систем.

Який процесор обрати для роботи з великими файлами?

Apple M1 Ultra швидше обробляє файли (2000 MB/с проти 1810 MB/с), тому він кращий для завдань, пов'язаних із стисненням та передачею даних.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.