Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Ultra та AMD Ryzen 9 7950X3D — це два потужні процесори, орієнтовані на різні платформи та сценарії використання. M1 Ultra, випущений у березні 2022 року, вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 9 7950X3D (січень 2023) пропонує вищу однопотокову й багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D випереджає Apple M1 Ultra за більшістю синтетичних тестів: Cinebench R23 (багатоядерний) — 36291 проти 23841, а Passmark (багатоядерний) — 62502 проти 41175. Він також демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2925 проти 2436) та вищу швидкість у трасуванні променів. Однак M1 Ultra лідирує в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цьому показнику, але M1 Ultra споживає значно менше енергії) та в деяких спеціалізованих завданнях, як-от обробка фото (151.4 зображ./с проти 124.9) і стиснення файлів. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор або рендерингу — обирайте Ryzen 9 7950X3D. Для роботи в екосистемі Apple з акцентом на енергоефективність — M1 Ultra.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує M1 Ultra в багатоядерних тестах: Cinebench R23 — 36291 проти 23841, Passmark — 62502 проти 41175.
  • Однопотокова продуктивність вища у Ryzen 9 7950X3D: Geekbench 6 — 2925 проти 2436, Cinebench R23 — 2053 проти 1510.
  • M1 Ultra ефективніший у роботі з фото (151.4 зображ./с проти 124.9) та стисненні файлів (2000 МБ/с проти 1850 МБ/с).
  • У трасуванні променів Ryzen 9 7950X3D показує кращий результат: 45.6 Мпікс/с проти 27.8 Мпікс/с.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але M1 Ultra традиційно споживає менше енергії завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 36291

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 19920

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 62502

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Raphael)
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 16 16
Потоковий 16 32
Частота 3.2 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 16
Кількість потоків 20 32
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 42x
Кеш 3-го рівня Немає даних 128 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 120 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт
Критична температура Немає даних 89°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1296 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 8192 128
TMUs 512 8
ROPs 256 4
Обчислювальні блоки 1024 2
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 Ultra чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій підтримці ПК-ігор. M1 Ultra обмежений екосистемою macOS і має менше оптимізованих ігор.

Чи варто вибирати Apple M1 Ultra для професійної роботи з відео?

Так, M1 Ultra добре справляється з відеомонтажем у Final Cut Pro завдяки оптимізації, але Ryzen 9 7950X3D може бути швидшим у рендерингу через вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M1 Ultra споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але M1 Ultra зазвичай доступний лише в Mac Studio, тоді як Ryzen 9 7950X3D продається окремо для ПК. Вартість залежить від конфігурації системи.

Який процесор краще підходить для роботи з 3D-моделюванням?

AMD Ryzen 9 7950X3D має перевагу в трасуванні променів (45.6 Мпікс/с проти 27.8) і вищу багатоядерну продуктивність, що робить його кращим вибором для 3D-рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.