Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 Ultra vs AMD Ryzen Threadripper 3990X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 Ultra та AMD Ryzen Threadripper 3990X — два потужні процесори, створені для різних завдань. M1 Ultra, випущений у 2022 році, вражає енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю, тоді як Threadripper 3990X (2020) є ветераном багатопотокових обчислень із 64 ядрами. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, тести та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra виграє в енергоефективності, однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці, що робить його ідеальним для творчих завдань, роботи з фото/відео та звичайного використання. AMD Ryzen Threadripper 3990X, натомість, домінує в багатопотокових завданнях, як-от рендеринг, компіляція коду та наукові обчислення, завдяки 64 ядрам і вищим показникам Cinebench R23 (багатоядерний). Обирайте M1 Ultra, якщо цінуєте тишу, компактність і швидкість у повсякденних задачах; Threadripper 3990X — для максимальної багатоядерної потужності.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Threadripper 3990X має значно вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 74422 проти 23841 у M1 Ultra, що робить його лідером у рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Ultra перевершує в Geekbench 6 (одноядерний) — 2436 проти 1664, що забезпечує швидшу роботу в додатках, які не використовують усі ядра.
  • Енергоефективність: M1 Ultra має вищий рейтинг енергоефективності (100 vs 100, але з кращим співвідношенням продуктивність/ват), що дозволяє працювати без активного охолодження в компактних системах.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має потужну вбудовану графіку (53 бали), тоді як Threadripper 3990X потребує дискретного GPU, що збільшує енергоспоживання та вартість.
  • Тести обробки даних: M1 Ultra швидший у File compression (2000 MB/sec проти 1120) та HTML 5 Browser (513.5 pages/sec проти 328.1), тоді як Threadripper лідирує в Clang compilation (228.7 Klines/sec проти 189).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1254
Cinebench R23 (багатоядерний) 23841 74422

GeekBench v6

File compression 2000 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 189 Klines/sec 228.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 513.5 pages/sec 328.1 pages/sec
PDF Renderer 548.8 Mpixels/sec 367.9 Mpixels/sec
Text processing 250.5 pages/sec 136.7 pages/sec
Background blur 42.3 images/sec 30 images/sec
Photo processing 151.4 images/sec 102.6 images/sec
Ray tracing 27.8 Mpixels/sec 71.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2436 1664
Geekbench 6 (багатоядерний) 18530 14533

PassMark

Integer math 92.7 GOps/sec 492.8 GOps/sec
Floating point math 130.5 GOps/sec 282 GOps/sec
Find prime numbers 541M Primes/sec 455M Primes/sec
Random string sorting 67.1M Strings/sec 191.4M Strings/sec
Data encryption 25 GBytes/sec 130.2 GBytes/sec
Data compression 559.4 MBytes/sec 1927.5 MBytes/sec
Physics 5533 Frames/sec 3005 Frames/sec
Extended instructions 23.8B Matrices/sec 116.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3868 2565
Passmark CPU (багатоядерний) 41175 80659

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 8 березня 2022 10 січня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Немає даних
Номер моделі APL1106/APL1W06 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Немає

Процесор

Ядер 16 64
Потоковий 16 128
Частота 3.2 ГГц 2.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 64
Кількість потоків 20 128
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 48 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 29x
Кеш 3-го рівня Немає даних 128 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 114 млрд 19,2 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 70 Вт 280 Вт
Сокет Apple M-Socket sTRX4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 Ultra GPU (64-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1296 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 8192 Немає даних
TMUs 512 Немає даних
ROPs 256 Немає даних
Обчислювальні блоки 1024 Немає даних
TGP 120 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 21,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 16 4
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 95,37 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen Threadripper 3990X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 64

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: M1 Ultra чи Threadripper 3990X?

Для ігор краще підходить Apple M1 Ultra завдяки вищій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці, хоча обидва процесори не є ігровими. Threadripper 3990X потребує потужної відеокарти.

Чи варто купувати Threadripper 3990X у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатоядерна продуктивність для рендерингу, відеомонтажу або наукових розрахунків. Однак враховуйте високе енергоспоживання та відсутність інтегрованої графіки.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M1 Ultra значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARM. Він споживає менше енергії при аналогічних завданнях, що дозволяє використовувати його в компактних системах без активного охолодження.

Для яких завдань краще підходить M1 Ultra?

M1 Ultra ідеальний для творчих професіоналів: обробка фото та відео, робота з PDF, текстова обробка та веб-серфінг. Він також добре справляється з однопотоковими завданнями завдяки високим частотам.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

AMD Threadripper 3990X має вищий загальний рейтинг (84 бали) порівняно з M1 Ultra (65 балів), що відображає його перевагу в багатопотокових обчисленнях, але не враховує енергоефективність та інтегровану графіку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.