Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 3 5300G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 та AMD Ryzen 3 5300G — це два процесори, які з’явилися на ринку з різницею в кілька місяців, але належать до різних архітектурних світів. M1 — це ARM-чип від Apple, встановлений у MacBook та Mac mini, тоді як Ryzen 3 5300G — це x86-процесор AMD для настільних ПК із потужною інтегрованою графікою Radeon. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони в однопотокових і багатопотокових завданнях, енергоефективність та ігровий потенціал, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Apple M1 випереджає AMD Ryzen 3 5300G в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2383 проти 1797) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Однак Ryzen 3 5300G демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (8452 проти 7800) і має більш універсальну інтегровану графіку для ігор без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна мобільність і ефективність — обирайте M1. Для стаціонарного ПК з акцентом на ігри — Ryzen 3 5300G.

Основні відмінності

  • Apple M1 має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2383 проти 1797 у Ryzen 3 5300G, що дає перевагу в швидкодії більшості повсякденних додатків.
  • AMD Ryzen 3 5300G виграє в багатопотокових задачах Cinebench R23 (8452 проти 7800), хоча M1 лідирує в Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 проти 6189.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M1 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 5300G (Radeon Graphics) має перевагу в іграх завдяки кращій сумісності з DirectX, тоді як M1 (8-core GPU) ефективніший у відеомонтажі та Photo processing (79.9 проти 56 images/sec).
  • Платформа: Apple M1 працює лише на macOS, а Ryzen 3 5300G сумісний із Windows/Linux, що робить його гнучкішим для збірки ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1280
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 8452

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 621.8 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 38 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 118.8 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 176 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 190 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 33.5 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 56 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 9.76 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 1797
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 6189

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 44 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 24.5 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 31M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 16.3M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 9.8 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 161.8 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 578 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 11.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3038
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 12902

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 13 квітня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 3.2 ГГц 4.0 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 40x
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon RX Vega 6
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1278 МГц 1700 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
TMUs 64 24
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс 1,31 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 5300G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для роботи з відео: Apple M1 чи AMD Ryzen 3 5300G?

Apple M1 краще підходить для відеомонтажу завдяки оптимізації в Final Cut Pro та вищій швидкості Photo processing (79.9 проти 56 images/sec). Ryzen 3 5300G також справляється, але потребує дискретної відеокарти для важких проектів.

Чи можна грати в сучасні ігри на Apple M1?

Так, але вибір ігор обмежений через відсутність підтримки DirectX. M1 добре працює з іграми з App Store та через Rosetta 2, але Ryzen 3 5300G має кращу сумісність із Windows-іграми.

У чому перевага AMD Ryzen 3 5300G перед Apple M1?

Ryzen 3 5300G виграє в багатопотокових задачах Cinebench R23 (8452 проти 7800) і має більш універсальну інтегровану графіку для ігор. Крім того, він сумісний з Windows і дозволяє апгрейд.

Який процесор енергоефективніший: Apple M1 чи AMD Ryzen 3 5300G?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M1 споживає значно менше енергії (близько 10 Вт) порівняно з Ryzen 3 5300G (до 65 Вт), що робить M1 ідеальним для ноутбуків.

Чи варто купувати Apple M1 у 2025 році?

Так, якщо ви користуєтеся macOS і потребуєте продуктивності для роботи з фото, відео та повсякденних завдань. Однак для ігор або Windows-сумісності краще обрати Ryzen 3 5300G.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.