Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 3 7440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 та AMD Ryzen 3 7440U — два потужні процесори для ноутбуків, що пропонують різний підхід до продуктивності. M1 дебютував у 2020 році з архітектурою ARM, тоді як Ryzen 3 7440U на базі Zen 4 вийшов у 2023-му. Обидва мають однаковий загальний рейтинг (52 та 51 бал відповідно), але розкривають сильні сторони в різних сценаріях: M1 лідирує в енергоефективності та багатозадачності, а Ryzen 3 — в однопотокових завданнях.

Короткий висновок. Обидва процесори мають майже ідентичний загальний бал, але вибір залежить від ваших потреб. Apple M1 виграє в енергоефективності (100 балів) та багатопотоковій продуктивності (19 проти 15), що робить його ідеальним для тривалої роботи без підзарядки. Натомість AMD Ryzen 3 7440U пропонує вищу однопотокову продуктивність (62 проти 61) і кращі результати в Cinebench R23 (одноядерний — 1599 проти 1514). Якщо вам потрібна автономність і плавна багатозадачність — обирайте M1, а для швидких одноядерних завдань — Ryzen 3.

Основні відмінності

  • Apple M1 має вищу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 (8765 проти 6571), що забезпечує кращу роботу з багатьма завданнями одночасно.
  • AMD Ryzen 3 7440U перевершує M1 в одноядерному Cinebench R23 (1599 проти 1514), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти одного ядра.
  • M1 демонструє значно кращу швидкість обробки файлів (936.1 MB/sec проти 728.4 MB/sec) та компіляції коду (71.3 Klines/sec проти 41.6 Klines/sec).
  • Ryzen 3 7440U виграє в тесті Passmark CPU (одноядерний) з результатом 2614 проти 3688 у M1, що свідчить про вищу ефективність на одне ядро.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але M1 випереджає в інтегрованій графіці (29 проти 26), що важливо для легких ігор та відео.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1599
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 8992

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 728.4 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 125.1 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 163.3 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 235.2 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 54.6 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 8.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 2323
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 6571

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 20.3 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 40M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 9.2 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 153.7 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 939 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 10.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 12991

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 10 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 4 2
Частота 3.2 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 4 3
Потоковий 4 6
Частота 2.1 ГГц 2.8 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 30x
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд 20,9 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon 740M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1278 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 7440U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 3 7440U?

AMD Ryzen 3 7440U має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор, але обидва процесори не призначені для важких ігор через інтегровану графіку. Для легких ігор M1 може бути кращим завдяки вищому балу графіки (29 проти 26).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M1 традиційно відомий кращою оптимізацією енергоспоживання в екосистемі macOS, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи варто вибирати Apple M1 для роботи з відео?

Так, M1 краще справляється з багатопотоковими завданнями, як-от рендеринг відео, завдяки вищим балам у Geekbench 6 (багатоядерний) та тестах обробки зображень (79.9 images/sec проти 54.6).

Який процесор новіший і чи варто це враховувати?

AMD Ryzen 3 7440U вийшов у 2023 році, тоді як Apple M1 — у 2020-му. Новіша архітектура Ryzen може мати кращу підтримку сучасних технологій, але M1 залишається конкурентним у своїй ніші.

Який процесор обрати для офісних завдань?

Обидва підходять, але Apple M1 краще впорається з багатозадачністю (вищий бал багатопотокової продуктивності) та обробкою документів (242.5 pages/sec проти 235.2), що робить його зручнішим для роботи з великою кількістю відкритих додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.