Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 5 3500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 та AMD Ryzen 5 3500U – це два процесори, які часто порівнюють у контексті ноутбуків різних цінових категорій. M1, випущений у 2020 році, став революцією для лінійки Mac, тоді як Ryzen 5 3500U (2019 рік) був популярним вибором для доступних ультрабуків на Windows. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в архітектурі, тестах продуктивності та енергоспоживанні, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M1 значно випереджає AMD Ryzen 5 3500U майже за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища вдвічі (Geekbench 6: 2383 проти 1044), багатопотокова – у 3 рази (8765 проти 2880). M1 також демонструє кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для тривалої роботи без підзарядки. Однак Ryzen 5 3500U залишається гідним варіантом для бюджетних ноутбуків із Windows, де важлива сумісність із широким спектром програм. Якщо ваш пріоритет – максимальна швидкість і автономність, обирайте M1.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M1 набирає 61 бал, тоді як Ryzen 5 3500U – лише 29, що вдвічі менше.
  • Багатопотокова продуктивність: M1 (19 балів) значно перевершує Ryzen 5 3500U (6 балів) завдяки архітектурі ARM.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M1 досягає цього при значно вищій продуктивності.
  • Інтегрована графіка: Apple M1 (29 балів) забезпечує кращу графічну продуктивність порівняно з Ryzen 5 3500U (16 балів).
  • Тести Cinebench R23: M1 показує 1514 (одноядерний) та 7800 (багатоядерний) проти 765 та 2760 у Ryzen 5 3500U.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 2760

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 310.7 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 19.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 71.5 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 92 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 88.3 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 11.3 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 28 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 4.41 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 1044
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 2880

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 15M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 11.2M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 6.1 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 95.9 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 370 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 3.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 1947
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 6942

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 3.2 ГГц 2.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 21x
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 12-35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP5
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1278 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
TMUs 64 32
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR4-2400
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3500U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 5 3500U?

Apple M1 має потужнішу інтегровану графіку (29 балів проти 16), що забезпечує вищу частоту кадрів у сумісних іграх. Однак Ryzen 5 3500U може бути кращим через ширшу підтримку Windows-ігор.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 5 3500U у 2024 році?

Ryzen 5 3500U вже застарів: його продуктивність у 2-3 рази нижча за M1. Для простих завдань (браузинг, офіс) він ще придатний, але для роботи чи ігор краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший: Apple M1 чи AMD Ryzen 5 3500U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 досягає його при значно вищій продуктивності. У реальних умовах M1 забезпечує довшу автономність.

Чи можна порівнювати Apple M1 і AMD Ryzen 5 3500U для відеомонтажу?

Так, M1 значно кращий: його багатоядерна продуктивність (8765 у Geekbench 6) у 3 рази вища за Ryzen 5 3500U (2880), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор краще підходить для програміста: Apple M1 чи AMD Ryzen 5 3500U?

Apple M1 забезпечує вищу швидкість компіляції (71.3 Klines/sec проти 19.2) та кращу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості завдань розробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.