Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 5 5600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 та AMD Ryzen 5 5600 — два процесори, що змінили уявлення про продуктивність у своїх сегментах. M1 дебютував у 2020 році як перший ARM-чіп Apple для Mac, тоді як Ryzen 5 5600 (2022) став популярним вибором для ігрових та робочих ПК. Хоча обидва мають однаковий загальний рейтинг 52, вони демонструють різні сильні сторони: M1 виграє в одноядерних тестах та енергоефективності, а Ryzen 5 5600 — у багатоядерних завданнях. У цьому порівнянні ми розберемо їхні ключові відмінності.

Короткий висновок. Apple M1 та AMD Ryzen 5 5600 — це процесори з різною архітектурою та призначенням. M1 краще підходить для ноутбуків Mac, де важлива енергоефективність та інтегрована графіка: він має вищий бал за однопотокову продуктивність (61 проти 57) та значно кращу енергоефективність (100). Натомість Ryzen 5 5600 перевершує M1 у багатопотокових сценаріях: Cinebench R23 багатоядерний — 10662 проти 7800, Passmark багатоядерний — 21576 проти 14155. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у відеомонтажі, рендерингу чи іграх на ПК, обирайте Ryzen 5 5600. Для автономної роботи, офісних завдань та екосистеми Apple — M1.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 5600 значно випереджає M1 у Cinebench R23 багатоядерному (10662 проти 7800) та Passmark багатоядерному (21576 проти 14155), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: M1 має невелику перевагу в одноядерних тестах: Geekbench 6 (2383 проти 2091) та Cinebench R23 (1514 проти 1504), що дає кращу чуйність у повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: M1 отримав максимальний бал 100 за енергоефективність, тоді як Ryzen 5 5600 — 100 (однаковий показник у рейтингу, але M1 споживає значно менше енергії в реальних умовах).
  • Інтегрована графіка: M1 має потужне вбудоване графічне ядро (8 ядер), що забезпечує кращу продуктивність у фотообробці (79.9 проти 70.7 зображень/сек) та розмитті фону (34.8 проти 29.5 зображень/сек).
  • Спеціалізовані завдання: M1 швидше в обробці тексту (242.5 проти 217.4 стор./сек) та компіляції Clang (71.3 проти 64.3 тис. рядків/сек), тоді як Ryzen 5 5600 виграє у файловому стисненні (1000 проти 936.1 МБ/сек) та трасуванні променів (16.1 проти 9.28 Мпікс/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 10662

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 191.6 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 269.6 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 217.4 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 29.5 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 70.7 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 16.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 2091
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 9081

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 69 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 38.9 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 136M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 25.9M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 15.6 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 251.7 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 1294 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3258
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 21576

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.2 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 35x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1278 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 5600
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 5 5600?

AMD Ryzen 5 5600 краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з Windows. M1 обмежений екосистемою macOS і має менше оптимізованих ігор.

Чи можна порівнювати Apple M1 та AMD Ryzen 5 5600 за енергоспоживанням?

Так, M1 значно енергоефективніший: він споживає близько 10-15 Вт, тоді як Ryzen 5 5600 — до 65 Вт. Це робить M1 кращим для ноутбуків з тривалою автономністю.

Який процесор швидше в рендерингу відео?

AMD Ryzen 5 5600 швидше в багатоядерних завданнях, таких як рендеринг відео. Його показник Cinebench R23 багатоядерний (10662) значно вищий, ніж у M1 (7800).

Чи має Apple M1 інтегровану графіку, і як вона порівнюється з Ryzen 5 5600?

Так, M1 має потужну інтегровану графіку (8 ядер), яка перевершує вбудовану графіку Ryzen 5 5600 у фотообробці та відео. Однак Ryzen 5 5600 можна використовувати з дискретною відеокартою.

Який процесор вибрати для роботи з кодом та компіляції?

Apple M1 трохи швидше в компіляції Clang (71.3 проти 64.3 тис. рядків/сек), але Ryzen 5 5600 краще справляється з багатопотоковими завданнями. Вибір залежить від вашої ОС та інструментів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.