Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 5 5600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 та AMD Ryzen 5 5600G — два потужних процесори, які з’явилися на ринку з різницею в кілька місяців. M1 від Apple, випущений у листопаді 2020 року, став першим чипом компанії на ARM-архітектурі для Mac, тоді як Ryzen 5 5600G від AMD (квітень 2021) — це гібридний APU з інтегрованою графікою для настільних ПК. Обидва мають високі оцінки енергоефективності, але суттєво відрізняються за архітектурою, продуктивністю в різних завданнях та сферою застосування. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, спираючись на реальні бенчмарки та характеристики.

Короткий висновок. Apple M1 виграє в однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 2383 проти 1938) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків MacBook Air/Pro. Він також швидший у роботі з вебом, текстовими документами та фото. Натомість AMD Ryzen 5 5600G лідирує в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 11187 проти 7800) і має потужнішу інтегровану графіку (Ray tracing: 16.2 vs 9.28 Mpixels/sec). Якщо вам потрібен компактний, енергоефективний чип для Mac — обирайте M1. Якщо ви збираєте ігровий або робочий ПК без дискретної відеокарти — Ryzen 5 5600G буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Apple M1 має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2383 проти 1938, Passmark одноядерний: 3688 проти 3190), що дає перевагу в щоденних завданнях та швидкодії інтерфейсу.
  • AMD Ryzen 5 5600G значно потужніший у багатопотокових обчисленнях (Cinebench R23 багатоядерний: 11187 проти 7800, Passmark багатоядерний: 19875 проти 14155), що важливо для рендерингу, компіляції та важких робочих навантажень.
  • Інтегрована графіка Ryzen 5 5600G швидша в трасуванні променів (16.2 проти 9.28 Mpixels/sec) та обробці фону (42.1 проти 34.8 images/sec), що робить його кращим для легких ігор та графічних завдань.
  • Apple M1 ефективніше працює з текстовими та веб-завданнями: обробка тексту (242.5 проти 210.7 pages/sec) та HTML5 Browser (204.8 проти 141.5 pages/sec).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена максимально (100 балів), але M1 споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для пасивно охолоджуваних систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 11187

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 773.3 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 64.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 141.5 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 231 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 210.7 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 55.6 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 16.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 1938
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 8288

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 68.2 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 38 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 25.5M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 250.5 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 913 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 17.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3190
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 19875

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 13 квітня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.2 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 39x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon RX Vega 7
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1278 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1024 448
TMUs 64 28
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс 1,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 5600G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 5 5600G?

AMD Ryzen 5 5600G має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу частоту кадрів у більшості ігор. Apple M1 також здатний запускати ігри, але через обмежену сумісність та слабшу графіку він поступається Ryzen.

Чи можна порівнювати Apple M1 та AMD Ryzen 5 5600G за продуктивністю?

Так, але слід враховувати різні архітектури (ARM vs x86) та платформи (macOS vs Windows/Linux). M1 виграє в одноядерних тестах, а Ryzen 5 5600G — у багатоядерних, тому вибір залежить від ваших завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), але Apple M1 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з автономністю до 15-18 годин.

Чи підходить Apple M1 для рендерингу та компіляції?

Так, M1 добре справляється з рендерингом (Cinebench R23 багатоядерний: 7800) та компіляцією (Clang: 71.3 Klines/sec), але Ryzen 5 5600G у цих завданнях швидший завдяки більшій кількості ядер та потоків.

Який процесор обрати для роботи з фото та відео?

Apple M1 швидше обробляє фото (79.9 проти 55.6 images/sec) та має кращу однопотокову продуктивність, що важливо для програм, оптимізованих під macOS. Ryzen 5 5600G краще підходить для багатопотокових завдань, як-от експорт відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.