Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 5 6600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 та AMD Ryzen 5 6600U — два популярні процесори для тонких ноутбуків, що вийшли з різницею в рік. Перший дебютував у 2020 році як перший ARM-чіп Apple для Mac, другий — у 2022 році на архітектурі Zen 3+ для Windows-пристроїв. Обидва мають 8 ядер (M1: 4 високопродуктивних + 4 енергоефективних; Ryzen: 6 ядер + 12 потоків), але їхні підходи до обчислень істотно різняться. У цьому порівнянні ми проаналізуємо бенчмарки, енергоефективність та практичну продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2383 проти 1947) та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань і роботи з аудіо/відео в екосистемі Apple. AMD Ryzen 5 6600U, навпаки, демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (9828 проти 7800) і вищу швидкість у трасуванні променів (12.9 проти 9.28 Mpixels/sec). Якщо вам потрібен універсальний ноутбук для роботи та ігор під Windows — обирайте Ryzen. Для максимальної автономності та оптимізованого софту на macOS — M1.

Основні відмінності

  • Apple M1 має вищий одноядерний показник у Geekbench 6 (2383 проти 1947) і Passmark CPU (3688 проти 3173), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • AMD Ryzen 5 6600U випереджає M1 у багатоядерному Cinebench R23 (9828 проти 7800) і Passmark CPU (16545 проти 14155), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • У тесті Clang compilation M1 значно швидший (71.3 Klines/sec проти 52.4), що важливо для розробників під macOS.
  • AMD Ryzen 5 6600U краще справляється з трасуванням променів (12.9 проти 9.28 Mpixels/sec), що може бути корисним для 3D-моделювання.
  • Apple M1 виграє в енергоефективності завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час роботи від батареї в MacBook Air/Pro.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 9828

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 837.1 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 52.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 169.3 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 219.6 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 198.7 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 73.2 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 1947
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 7212

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 60.6 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 32.8 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 20.2M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 191.4 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 837 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3173
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 16545

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon 660M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.2 ГГц 2.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 29x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 15-28 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU AMD Radeon 660M
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1278 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
TMUs 64 24
ROPs 32 16
Обчислювальні блоки 128 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 6600U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 5 6600U?

AMD Ryzen 5 6600U має перевагу завдяки сумісності з більшістю Windows-ігор і кращій інтегрованій графіці RDNA 2. Apple M1 обмежений екосистемою macOS і має менше оптимізованих ігор.

Чи варто обирати Apple M1 для відеомонтажу?

Так, M1 чудово підходить для відеомонтажу в Final Cut Pro завдяки апаратному прискоренню та високій одноядерній продуктивності. В інших редакторах (Premiere Pro) Ryzen може бути конкурентним.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але на практиці Apple M1 споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи з програмуванням?

Так. Apple M1 виграє в компіляції коду (Clang: 71.3 проти 52.4 Klines/sec), що робить його кращим для розробки під macOS. Ryzen 5 6600U краще підходить для Windows-стеку.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 5 6600U має вищі показники в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 9828 проти 7800), що робить його кращим для рендерингу та багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.