Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 5 8600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 та AMD Ryzen 5 8600G — два дуже різних процесори, які представляють різні архітектури та платформи. M1 дебютував у 2020 році в MacBook та iMac, вразивши енергоефективністю, тоді як Ryzen 5 8600G вийшов на початку 2024 року як гібридний APU для настільних ПК з потужною інтегрованою графікою. Порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще впорається з вашими завданнями — від офісних програм до ігор без дискретної відеокарти.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8600G значно випереджає Apple M1 у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 13628 проти 7800) та інтегрованій графіці (39 балів проти 29). Він також демонструє вищу однопотокову продуктивність (71 бал проти 61). Однак Apple M1 залишається еталоном енергоефективності (100 балів) і пропонує достатню швидкодію для повсякденних завдань. Якщо вам потрібен універсальний настільний ПК з ігровими можливостями — обирайте Ryzen 5 8600G. Якщо ж важлива автономність і ви працюєте в екосистемі Apple — M1 все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 8600G має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (13628 проти 7800) та Passmark багатоядерному (25394 проти 14155).
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 5 8600G отримує 39 балів проти 29 у M1, що робить його кращим для ігор та графічних завдань без дискретної карти.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 8600G випереджає M1 у Geekbench 6 одноядерному (2727 проти 2383) та Cinebench R23 одноядерному (1782 проти 1514).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальні 100 балів, але M1 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Дата виходу та платформа: M1 вийшов у 2020 році та використовується виключно в пристроях Apple, тоді як Ryzen 5 8600G (2024) сумісний з платформою AM5 для настільних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1782
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 13628

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 1270 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 85.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 269.9 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 330.3 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 284 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 60.9 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 109.2 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 2727
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 12463

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 78 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 48.1 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 98M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 17.4 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 295.9 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 1487 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 22.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3888
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 25394

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.2 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 43x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon 760M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1278 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
TMUs 64 32
ROPs 32 16
Обчислювальні блоки 128 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс 2,87 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 8600G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 5 8600G?

AMD Ryzen 5 8600G значно кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (39 балів проти 29). Він здатен запускати сучасні ігри в низьких та середніх налаштуваннях, тоді як M1 орієнтований на мобільні та оптимізовані для macOS проекти.

Чи можна порівнювати Apple M1 та AMD Ryzen 5 8600G за продуктивністю?

Так, хоча вони належать до різних архітектур (ARM vs x86) та платформ. У синтетичних тестах Ryzen 5 8600G випереджає M1 в багатопотокових завданнях, але M1 демонструє кращу енергоефективність.

Який процесор вигідніший за ціною?

Apple M1 не продається окремо, а входить до складу Mac. Ryzen 5 8600G коштує близько $200-250, що робить його доступним для збірки бюджетного ігрового ПК. Вартість готового Mac з M1 починається від $999.

Який процесор краще впорається з відеомонтажем?

AMD Ryzen 5 8600G має вищу багатопотокову продуктивність (28 балів проти 19), що дає перевагу в рендерингу. Однак Apple M1 оптимізований для Final Cut Pro, тому в екосистемі Apple він може бути ефективнішим.

Чи варто купувати Apple M1 у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен ноутбук з відмінною автономністю та продуктивністю для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи в macOS. Для ігор або важких обчислень краще обрати Ryzen 5 8600G.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.