Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 7 5700G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M1 та AMD Ryzen 7 5700G — два потужних процесори, які з'явилися на ринку з різницею в кілька місяців. Перший встановлюється в MacBook, iMac та Mac mini, другий — це гібридний чип для ПК з інтегрованою графікою Radeon. Обидва мають 8 ядер, але архітектурно вони кардинально різні: M1 побудований на ARM, а Ryzen — на x86. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, енергоспоживання та реальну продуктивність у різних завданнях.

Короткий висновок. Apple M1 виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2383 проти 2074) і демонструє кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Однак AMD Ryzen 7 5700G значно потужніший у багатоядерних сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 14047 проти 7800) і має вищий показник у трасуванні променів (19.4 проти 9.28 Mpixels/sec). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у відеомонтажі чи 3D-рендерингу, обирайте Ryzen. Для повсякденних завдань і автономності — M1.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 5700G майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (14047 проти 7800) та Passmark (24552 проти 14155).
  • Одноядерна продуктивність: M1 лідирує в Geekbench 6 (2383 проти 2074) та Passmark одноядерному (3688 проти 3284).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5700G показує кращі результати в трасуванні променів (19.4 проти 9.28 Mpixels/sec) та розмитті фону (41.7 проти 34.8 images/sec).
  • Енергоефективність: Обидва отримали 100 балів, але M1 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що критично для ноутбуків.
  • Компіляція та обробка тексту: Ryzen швидше компілює код (80.3 проти 71.3 Klines/sec), а M1 краще обробляє текст (242.5 проти 212.3 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1509
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 14047

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 965.6 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 80.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 190.4 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 309.1 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 212.3 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 41.7 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 72.8 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 19.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 2074
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 9839

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 92.5 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 51.4 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 60M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 33.5M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 20.5 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 318.3 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 1014 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 21.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3284
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 24552

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 13 квітня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 38x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1278 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
TMUs 64 32
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5700G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 7 5700G?

AMD Ryzen 7 5700G має потужнішу інтегровану графіку Radeon, що забезпечує вищу частоту кадрів у більшості ігор. M1 поступається через меншу кількість графічних ядер і відсутність підтримки DirectX.

Чи можна порівнювати Apple M1 та AMD Ryzen 7 5700G за продуктивністю?

Так, але слід враховувати різні архітектури (ARM vs x86) та екосистеми. M1 оптимізований під macOS, а Ryzen — під Windows. У багатопотокових завданнях Ryzen значно швидший.

Який процесор енергоефективніший: M1 чи Ryzen 7 5700G?

Apple M1 споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Ryzen 7 5700G потребує більше енергії, але пропонує вищу продуктивність.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 5700G краще справляється з багатоядерними завданнями, такими як рендеринг відео. M1 також добре підходить для відеомонтажу в Final Cut Pro завдяки оптимізації, але в інших програмах поступається.

Чи варто купувати Apple M1 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для повсякденних завдань, роботи з текстом або веб-серфінгу. Для важких обчислень або ігор краще обрати Ryzen 7 5700G або новіші моделі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.