Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M1 та AMD Ryzen 7 7745HX — це протистояння архітектур двох різних світів: ARM-чипа для Mac та потужного мобільного x86-процесора. M1 вийшов у 2020 році та здивував енергоефективністю, тоді як Ryzen 7 7745HX (2023) пропонує значно вищу багатопотокову продуктивність. Ми проаналізували бенчмарки, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M1 виграє в енергоефективності та інтегрованій графіці для свого часу, але AMD Ryzen 7 7745HX значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний у нього в 2,3 рази вищий (18060 проти 7800). Ryzen також швидший в одноядерних тестах, компіляції коду та рендерингу. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи або ігор на ноутбуці — обирайте 7745HX. M1 залишається чудовим вибором для MacBook з акцентом на автономність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7745HX майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (18060 vs 7800) та Passmark (32729 vs 14155).
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 7 7745HX випереджає M1 у Geekbench 6 одноядерному (2763 vs 2383) та Cinebench R23 (1846 vs 1514).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, але M1 споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 7745HX показує кращі результати в тестах (44 vs 29 балів), особливо в рейтресингу (25,4 vs 9,28 Mpixels/сек).
  • Робота з контентом: Ryzen 7 7745HX швидше компілює код (118,1 vs 71,3 Klines/сек) та обробляє PDF (385,6 vs 241,1 Mpixels/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 18060

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 64 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 13662

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 32729

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.2 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 36x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 45-75 Вт
Сокет Apple M-Socket FL1
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon 610M
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1278 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 128 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 7 7745HX?

AMD Ryzen 7 7745HX значно потужніший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці (44 бали проти 29). Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати Apple M1 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний ноутбук для офісних завдань, перегляду відео та легкої роботи. Для важких завдань краще обрати Ryzen 7 7745HX.

Який процесор швидше працює в однопотокових завданнях?

AMD Ryzen 7 7745HX випереджає M1 у всіх одноядерних тестах: Geekbench 6 (2763 vs 2383) та Cinebench R23 (1846 vs 1514).

Чи підходить AMD Ryzen 7 7745HX для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 18060) він чудово справляється з рендерингом відео та роботою в Adobe Premiere.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають максимальний бал 100, але Apple M1 споживає значно менше енергії, що забезпечує довшу автономність у MacBook.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.