Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M1 та AMD Ryzen 9 5900 — це двобій двох абсолютно різних підходів до архітектури процесорів. M1, створений для екосистеми Apple, робить ставку на енергоефективність та інтеграцію, тоді як Ryzen 9 5900 — потужний десктопний чип для максимальної багатопотокової продуктивності. Ми проаналізували ключові бенчмарки, щоб допомогти вам зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M1 виграє в енергоефективності та однопотокових завданнях завдяки архітектурі ARM, але суттєво поступається в багатопотоковій продуктивності: Ryzen 9 5900 майже втричі потужніший у Cinebench R23 (багатоядерний) та вдвічі в Passmark CPU (багатоядерний). Якщо вам потрібен процесор для рендерингу, компіляції чи важких обчислень — обирайте AMD. Для ноутбуків MacBook з акцентом на автономність і швидкість у повсякденних задачах — M1.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5900 значно випереджає Apple M1 — 20955 проти 7800 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), а також 34405 проти 14155 у Passmark CPU (багатоядерний).
  • Однопотокова продуктивність: M1 демонструє вищий результат у Geekbench 6 (одноядерний) — 2383 проти 2163, але Ryzen 9 5900 лідирує в Cinebench R23 (одноядерний) — 1594 проти 1514.
  • Інтегрована графіка: Apple M1 має вищий показник у сценаріях Background blur (34.8 проти 25.2 images/sec), тоді як Ryzen 9 5900 кращий у Ray tracing (23.9 проти 9.28 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але M1 традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв.
  • Компіляція та обробка даних: Ryzen 9 5900 виграє в Clang compilation (96.3 проти 71.3 Klines/sec) та File compression (1019.3 проти 936.1 MB/sec), що вказує на його перевагу в серйозних обчислювальних завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 20955

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 10055

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 34405

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 3.2 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 30x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1278 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5900
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 9 5900?

AMD Ryzen 9 5900 має перевагу в багатопотоковій продуктивності, що важливо для сучасних ігор, але M1 забезпечує кращу інтегровану графіку в деяких сценаріях. Однак Ryzen 9 5900 вимагає дискретної відеокарти, тоді як M1 — це SoC.

Чи підходить Apple M1 для професійного рендерингу?

Apple M1 справляється з легким рендерингом, але для серйозних проєктів краще обрати AMD Ryzen 9 5900, який має майже втричі вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M1 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи можна порівнювати Apple M1 та AMD Ryzen 9 5900 в одних і тих самих задачах?

Так, але варто враховувати різні платформи: M1 працює лише в Mac, а Ryzen 9 5900 — на Windows/Linux. В однакових бенчмарках Ryzen 9 5900 лідирує в багатопотокових завданнях, а M1 — в однопотокових і енергоефективності.

Який процесор обрати для роботи з відео?

Для монтажу відео високої роздільної здатності AMD Ryzen 9 5900 забезпечує швидший рендеринг, але Apple M1 має оптимізовані кодеки та інтегровану графіку, що може бути достатньо для легких проєктів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.