Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 vs AMD Ryzen 9 5980HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M1 та AMD Ryzen 9 5980HX – це бій двох різних філософій: ARM-архітектури з максимальною енергоефективністю проти потужного x86-чипа для ноутбуків. M1 дебютував у 2020 році в MacBook Air та Pro, тоді як Ryzen 9 5980HX вийшов на початку 2021 року для ігрових та робочих станцій. Обидва процесори мають високі оцінки, але їхні сильні сторони розкриваються в різних сценаріях. Розглянемо ключові відмінності в тестах, енергоспоживанні та реальній продуктивності.

Короткий висновок. Apple M1 і AMD Ryzen 9 5980HX мають майже однаковий загальний рейтинг (52 vs 53 бали), але їхні профілі продуктивності кардинально різняться. M1 виграє в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2383 vs 2039), енергоефективності та швидкості роботи з фото/відео (79.9 images/sec vs 59.9). Натомість Ryzen 9 5980HX значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 11974 vs 7800) та трасуванні променів (19.6 Mpixels/sec vs 9.28). Якщо вам потрібна автономність і плавність у повсякденних задачах – обирайте M1. Для важких обчислень, рендерингу та ігор краще підійде Ryzen 9 5980HX.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5980HX значно випереджає M1 у Cinebench R23 (11974 vs 7800) та Passmark багатоядерному (23520 vs 14155), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: Apple M1 демонструє вищі результати в Geekbench 6 одноядерному (2383 vs 2039) та Passmark одноядерному (3688 vs 3342), забезпечуючи швидший відгук у щоденних програмах.
  • Інтегрована графіка: M1 має кращу продуктивність в обробці фото (79.9 images/sec vs 59.9) та фону (34.8 images/sec vs 29.7), тоді як Ryzen 9 5980HX лідирує в трасуванні променів (19.6 vs 9.28 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M1 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у MacBook.
  • Робота з файлами: M1 швидше стискає файли (936.1 MB/sec vs 624.4), але Ryzen 9 5980HX виграє в компіляції Clang (78.7 Klines/sec vs 71.3), що важливо для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1514 1634
Cinebench R23 (багатоядерний) 7800 11974

GeekBench v6

File compression 936.1 MB/sec 624.4 MB/sec
Clang compilation 71.3 Klines/sec 78.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.8 pages/sec 138.9 pages/sec
PDF Renderer 241.1 Mpixels/sec 235.3 Mpixels/sec
Text processing 242.5 pages/sec 211.6 pages/sec
Background blur 34.8 images/sec 29.7 images/sec
Photo processing 79.9 images/sec 59.9 images/sec
Ray tracing 9.28 Mpixels/sec 19.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 2039
Geekbench 6 (багатоядерний) 8765 8323

PassMark

Integer math 33.5 GOps/sec 90.7 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 50.6 GOps/sec
Find prime numbers 141M Primes/sec 53M Primes/sec
Random string sorting 21.2M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 169.4 MBytes/sec 313.6 MBytes/sec
Physics 1375 Frames/sec 879 Frames/sec
Extended instructions 6.8B Matrices/sec 21.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3342
Passmark CPU (багатоядерний) 14155 23520

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 20 листопада 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M1 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,8 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 33x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 16 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 14 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M1 GPU Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1278 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
TMUs 64 32
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,6 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR4X-4266 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,25 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5980HX
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M1 чи AMD Ryzen 9 5980HX?

AMD Ryzen 9 5980HX краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращому трасуванню променів. M1 має обмежену сумісність з іграми через ARM-архітектуру.

Чи варто вибирати Apple M1 для професійної роботи з відео?

Так, M1 добре справляється з фото- та відеообробкою (79.9 images/sec), але для складного рендерингу Ryzen 9 5980HX буде швидшим через вищі багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M1 споживає менше енергії в реальних умовах, що забезпечує довшу автономність ноутбука.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5980HX для програмування?

Так, завдяки вищій швидкості компіляції Clang (78.7 Klines/sec) та багатопотоковості, Ryzen 9 5980HX чудово підходить для розробки та компіляції коду.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 має кращу інтегровану графіку для обробки зображень та фону, але AMD Ryzen 9 5980HX виграє в трасуванні променів, що важливо для 3D-графіки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.