Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 5 Pro 4650G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 Max та AMD Ryzen 5 Pro 4650G – це двобій архітектур різних епох та платформ. M2 Max, випущений у 2023 році, є флагманським чипом Apple для професійних ноутбуків, тоді як Ryzen 5 Pro 4650G (2020) – це енергоефективний гібридний процесор AMD для настільних ПК із потужною вбудованою графікою. Незважаючи на різницю у поколіннях, обидва CPU демонструють високий рівень енергоефективності. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно випереджає AMD Ryzen 5 Pro 4650G за більшістю показників продуктивності, особливо в однопотокових та багатопотокових завданнях. У Cinebench R23 (багатоядерний) M2 Max набирає 14767 балів проти 9258 у конкурента, а в Geekbench 6 (багатоядерний) перевага ще більша: 14891 проти 6584. Водночас Ryzen 5 Pro 4650G пропонує кращу сумісність із настільними платформами та доступнішу ціну. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для відеомонтажу, компіляції чи рендерингу – обирайте M2 Max. Для бюджетного офісного ПК або HTPC зі вбудованою графікою Ryzen 5 Pro 4650G залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 Max на 68% випереджає AMD Ryzen 5 Pro 4650G за оцінкою, що підтверджується результатами Geekbench 6 (2695 проти 1547).
  • Багатопотокова продуктивність: M2 Max має вдвічі вищий показник (33 проти 16), а в Cinebench R23 багатоядерний результат на 59% кращий (14767 проти 9258).
  • Інтегрована графіка: M2 Max отримав оцінку 40 проти 25 у Ryzen, що свідчить про значно потужніший графічний блок для роботи з відео та 3D.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Max досягає вищої продуктивності при нижчому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Швидкість обробки даних: у тесті File Compression M2 Max показує 1690 MB/s проти 548 MB/s у Ryzen, а Clang compilation – 131.8 Klines/s проти 50.4 Klines/s.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 1262
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 9258

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 548.1 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 50.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 131.3 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 198.3 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 129.9 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 37.7 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 52.1 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 12.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 1547
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 6584

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 50.9 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 29.9 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 24.5M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 13.9 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 230.5 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 709 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 2653
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 16164

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.5 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 35x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon Vega 7
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 4864 448
TMUs 304 28
ROPs 152 8
Обчислювальні блоки 608 7
TGP 70 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс 1,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 Pro 4650G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 5 Pro 4650G?

Apple M2 Max має потужнішу інтегровану графіку (оцінка 40 проти 25), що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх. Однак Ryzen 5 Pro 4650G сумісний із більшістю ігор для Windows і може бути кращим вибором для бюджетного ігрового ПК.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 Pro 4650G у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен недорогий процесор для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа. Він все ще забезпечує гідну продуктивність для базових сценаріїв, але для важких завдань краще обрати сучасніший чип.

Який процесор енергоефективніший: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 5 Pro 4650G?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності (100), але M2 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM. У реальних умовах ноутбуки з M2 Max працюють довше від батареї.

Чи можна порівнювати Apple M2 Max та AMD Ryzen 5 Pro 4650G напряму?

Так, але варто враховувати, що M2 Max – це мобільний чип для Mac, а Ryzen 5 Pro 4650G – настільний процесор для ПК. Вони працюють на різних платформах і операційних системах, тому вибір залежить від вашої екосистеми.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M2 Max значно кращий завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також потужнішій інтегрованій графіці. Він швидше обробляє відео, рендеринг та компіляцію.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.