Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглядаємо два процесори різних архітектур та поколінь: Apple M2 Max (2023) і AMD Ryzen 7 3800XT (2020). M2 Max — це флагманський ARM-чіп Apple для професійних ноутбуків MacBook Pro, тоді як Ryzen 7 3800XT — це настільний процесор AMD на архітектурі Zen 2, орієнтований на продуктивні ПК. Незважаючи на різницю в платформах, ми порівняємо їхню однопотокову та багатопотокову продуктивність, енергоефективність, швидкість роботи з графікою та синтетичні тести, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно випереджає AMD Ryzen 7 3800XT за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2695 проти 1674) та багатопотоковою (Geekbench 6: 14891 проти 8981). M2 Max також демонструє кращі результати в синтетичних тестах, таких як Cinebench R23 (одноядерний: 1625 проти 1354) та Passmark (багатоядерний: 26633 проти 23604). Водночас Ryzen 7 3800XT пропонує сумісність з материнськими платами AM4 та підтримку PCIe 4.0, що може бути важливим для збірки настільного ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному та енергоефективному корпусі, M2 Max — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M2 Max набирає 2695 балів у Geekbench 6, що на 61% вище, ніж 1674 у Ryzen 7 3800XT.
  • Багатопотокова продуктивність: M2 Max (14891 балів у Geekbench 6) майже вдвічі швидший за Ryzen 7 3800XT (8981 балів).
  • Енергоефективність: M2 Max забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, тоді як Ryzen 7 3800XT споживає більше енергії (TDP 105 Вт).
  • Інтегрована графіка: M2 Max має потужну інтегровану графіку (40 балів у рейтингу), що дозволяє працювати з відео та 3D, тоді як Ryzen 7 3800XT потребує дискретної відеокарти.
  • Платформа та сумісність: Ryzen 7 3800XT підтримує сокет AM4 та пам'ять DDR4, тоді як M2 Max впаяний у материнську плату Mac і працює з уніфікованою пам'яттю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 12955

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 8981

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 23604

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 35x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 4864 Немає даних
TMUs 304 Немає даних
ROPs 152 Немає даних
Обчислювальні блоки 608 Немає даних
TGP 70 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 7 3800XT?

Для ігор краще підійде AMD Ryzen 7 3800XT, оскільки він сумісний з дискретними відеокартами, але M2 Max має потужну інтегровану графіку, що дозволяє запускати багато ігор на Mac.

Чи можна порівнювати ARM-процесор M2 Max із x86 Ryzen 7 3800XT?

Так, порівняння можливе через синтетичні тести (Cinebench, Geekbench), які показують різницю в продуктивності, але слід враховувати різні архітектури та платформи.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M2 Max значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, що дозволяє досягати високої продуктивності при меншому енергоспоживанні.

Чи підходить M2 Max для професійної роботи з відео?

Так, M2 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M2 Max показує кращі результати в багатопотокових тестах: Geekbench 6 — 14891 балів проти 8981 у Ryzen 7 3800XT.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.