Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 7 6800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів Apple M2 Max і AMD Ryzen 7 6800HS представляють два різні підходи до продуктивності. M2 Max, випущений у січні 2023 року, є флагманським чипом Apple для професійних ноутбуків, тоді як Ryzen 7 6800HS (січень 2022) — енергоефективний восьмиядерник для тонких і легких лептопів. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоспоживанням та інтегрованою графікою, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M2 Max випереджає AMD Ryzen 7 6800HS за більшістю показників: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2695 проти 2026), багатопотокова (14891 проти 9670) та швидкість обробки файлів (1690 MB/s проти 857 MB/s). Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що робить їх однаково економними. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для відеомонтажу, компіляції чи рендерингу — M2 Max буде кращим вибором. Ryzen 7 6800HS, у свою чергу, пропонує гідну продуктивність для повсякденних завдань і роботи з графікою, але поступається в інтенсивних сценаріях.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M2 Max набирає 2695 балів у Geekbench 6, що на 33% більше, ніж 2026 у Ryzen 7 6800HS.
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 M2 Max (14891) випереджає Ryzen (9670) на 54%, що критично для рендерингу та компіляції.
  • Обробка файлів: M2 Max демонструє 1690 MB/s проти 857 MB/s у Ryzen, майже вдвічі швидше стискаючи дані.
  • Інтегрована графіка: M2 Max має вищий бал (40 проти 33), що забезпечує кращу продуктивність у фотообробці (149,6 зображень/с проти 74,3).
  • Трасування променів: Ryzen 7 6800HS несподівано випереджає M2 Max (20,3 Mpixels/s проти 17), що може бути корисним для легкого 3D-моделювання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 1508
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 12728

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 83.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 303.5 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 50.9 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 74.3 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 2026
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 9670

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 85.6 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 47.9 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 18.2 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 293.5 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 1017 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 3216
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 22986

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 35x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 4864 768
TMUs 304 48
ROPs 152 32
Обчислювальні блоки 608 12
TGP 70 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 6800HS
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 7 6800HS?

Для ігор Ryzen 7 6800HS часто кращий через сумісність з Windows і більш оптимізовані драйвери. M2 Max має потужнішу інтегровану графіку, але ігри для macOS менш поширені.

Чи варто обирати M2 Max замість Ryzen 7 6800HS для відеомонтажу?

Так, M2 Max значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 14767 проти 12728) і обробці фото/відео, що робить його ідеальним для професійного відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням. Вибір залежить від платформи (ARM vs x86).

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

M2 Max виграє завдяки вищій швидкості компіляції Clang (131,8 Klines/s проти 83,3) і однопотоковій продуктивності, що прискорює роботу з кодом.

Чи можна порівнювати M2 Max і Ryzen 7 6800HS за ціною?

Пряме порівняння цін ускладнене, оскільки M2 Max встановлюється лише в MacBook Pro, а Ryzen 7 6800HS — у ноутбуки різних брендів. Зазвичай MacBook Pro дорожчий, але пропонує кращу інтеграцію з екосистемою Apple.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.